Kaip pažeidžiant Facebook akcijų rengimo taisykles ir užspaminus visą Lietuvos Facebook‘ą, gauti 12k. fanų:)

Sveiki visi PDFONTOUR Komunikacija Facebook‘e tinklaraščio skaitytojai. Kadangi kiekvieną dieną dirbant tiesioginį darbą Facebook‘e tenka kovoti, o tiksliau blokuoti vis naujai „pragystančius“ spamerius, nutariau pasidalinti savosiomis įžvalgomis apie FB‘o platformos taisyklių pažeidimus organizuojant konkursus, o jam panaudojant foto modulį. Tiesa, tai jau antrasis rašinys šia tema (pirmąjį, apie renginių organizatorių taikomą foto spamą galite rasti čia)

Kad būtų aiškiau, viską pabandžiau sudėlioti papunkčiui.


  • Konkursai, kurių metu juose dalyvaujantys vartotojai, visuose įmanomuose puslapiuose „promina“  savo nuorodą, užsiima tikrų tikriausiu spamu.  • Prekinis ženklas, nepaisant to, kad surenka atitinkamą kiekį fanų, susigadina savo prekinio ženklo reputaciją FB‘e.  • Social media esmę suprantantys administratoriai, pamatę panašaus turinio SPAM pranešimus ant sienos ar įrašų komentaruose, be atskiro pranešimo trina nesusijusią informaciją, o ją publikavusį vartotoją paprasčiausiai užblokuoja, kad veiksmas nebūtų nuolatinis. Toks vartotojas iš karto praranda teisę skelbti informaciją/komentuoti konkrečiame puslapyje.
  • Facebook platformos taisyklių pakeitimuose pažymima, jog nuotraukose galima taginti tik realiai jose esančius žmones.
  • Anglų kalba vykdoma panašaus profilio akcija (be išankstinio leidimo) iš karto būtų „nugesinta“ FB administratorių.


Tad mielieji, dar kartą norisi jūsų visų paklausti, ar lietuviams iš tikrųjų įgimta pažeidinėti bet kokias taisykles ir ar taip reikia populiarinti savuosius prekinius ženklus?