Svečio įrašas apie apgavikiškus fanų puslapius ir grupes „1 narys = 0.01 lt...“

Sveiki Komunikacija Facebook‘e skaitytojai. Mums labai džiugu, kai po mūsų įrašais paliekate savo argumentuotas mintis, o dar smagiau kai patys atsiunčiate informaciją, kuria siūlote pasidalinti su kitais mūsų tinklaraščio skaitytojais, o būtent šiandien čia nuo mūsų draugo Lino įrašo startuoja rubrika „svečio įrašas“. Jame šį kartą – mintys apie grupes „1 narys = 0.01 lt...“.

Linas mums rašo:

Organizacijos, kuriai bus skiriamos lėšos, apie tokias „akcijas“ nieko nežino. Ir piktinasi jų vardų naudojimu.

Informacijos apie grupių įkūrėjus/administratorius rasti nepavyksta.

Neaiškūs ir įkūrėjų/administratorių motyvai. Jei tikrai nori padaryti gerą darbą ir pinigus duos iš savo kišenės, tai kodėl to tiesiog nepadarius? Teko matyti pačių administratorių skelbtą ne vieną nuorodą į kitas grupes ar puslapius.

Retoriškai. Kiek narių turėtų šios grupės, jei tą 1 centą reikėtų mokėti iš savo kišenės?

Internete jau pasirodė informacija, jog tokių grupių įkūrėjai - aferistai.

PDFONTOUR komentaras

Iš tikrųjų, mes jau ganėtinai seniai stebime šias grupes, esame apie tai žmones informavę „Komunikacija Facebook‘e“ kanale, tačiau suprantame, jog FB‘o vartotojai dažnai jungiasi vien dėl grupės pavadinimo, visiškai nesigilindami į tolimesnes tos grupės naudojimo ypatybes.

Manome, kad šie akcijiniai fanų puslapiai labai panašūs į užsienyje rengtas tikrąsias paramos akcijas, kur už vieną prisijungusį narį konkretus prekės ženklas skiria 1$ labdarai, tačiau tokiu atveju aiškiai būna įvardijamos visos dalyvaujančios pusės. Tuo tarpu nei viename lietuviškame projekte, kur žadama paaukoti 1 centą, neradome nei puslapio administratorių kontaktų, nei interneto adreso, su kuriuo būtų susijęs kanalas.

Tad visiems dar kartą norime priminti auksinę ir labai lakonišką taisyklę: jei netikite puslapio pavadinimu, nueikite į tą kanalą, atsidarykite INFO TAB dalį ir pažiūrėkite, kas rašoma apie šį projektą ir kur veda nuoroda. Jei nuorodos nėra, didelė tikimybė, jog projektas yra apgavikiškas.

P.S.

Su fanų puslapiu „1 narys = 0.01 Lt vaikams“ atlikome bandymą, kai to puslapio administratorius pradėjo reklamuoti kitą, visai nesusijusį projektą puslapio sraute. Pasirodo, jog tame fanų puslapyje komentarai operatyviai trinami, o juos parašę vartotojai blokuojami, kad sekantį kartą negalėtų tame kanale pasisakyti.Verslininkas, kuris "žada" paaukoti vaikams apvalią pinigų sumą, bet tik tada, kai jo naujasis fanų puslapis surinks 10000 narių... Filantropija iš išskaičiavimo, ne kitaip....Tad pabaigai jums visiems norisi palinkėti dar kartą įvertinti kiekvieną jungimasi į grupes ar fanų puslapius, nes net nepajusite, kai jie taps jūsų draugais - spameriais...