Facebook naujienos ir patarimai #32

Sveiki gyvi „Komunikacija Facebook‘e“ naujienų skaitytojai. Praėjusią savaitę mūsų šalyje vykusi konferencija LOGIN dar kartą (kaip ir praėjusiais metais) rutuliavo mintį, kad Facebook‘as – pasaulio interneto ateitis ir dėl to nereikėtų labai pykti, kad tiek daug dėmesio ten buvo skirta jam. Jei labiau atsigręžtume į pasaulį, pamatytume, jog „social media“ ašis visur sukasi daug maž apie Facebook tinklą arba kitus, kurie gali būti su Facebook‘u suintegruoti.

O šią savaitę pasaulio Facebook‘o ritmas plakė apie praplėstą Facebook puslapio funkcionalumą:

a)      Puslapių administratoriai nuo praėjusios savaitės el. paštu gauna pagrindinius puslapio naudojimo statistinius momentus, kurie labai panašūs į mūsų prieš kelias savaites bandytus atlikti skaičiavimus kanalų kokybine tema (PDF failas).

b)      Kai kurie vartotojai jau gali matyti atnaujintą ir patogesnį paieškos modulį, kurį tam tikri šaltiniai vadina žingsniu realaus laiko paieškos link.

c)       Prasidėjo “Quick Response” kodų testavimas Facebook tinklo ribose. Kol kas daugiau informacijos apie tai nėra, tačiau plačiau apie šią naują funkciją paskaityti galite čia.Lokacija, Foursquare ir pan.

Šiuo metu atsargiai anonsuojama, jog f8 konferencijos metu, kuri vyks balandžio pabaigoje, bus pristatyta lokacijos funkcija Faceboo‘ke, kuri įgalins veikti paskutinės mylios programinę įrangą, tokią kaip Foursquare. Ko gero, kažkiek jo vartotojų atsirs ir Lietuvoje. Kol kas šis tinklas veikė tik su Twitter (su praėjusiu ketvirtuoju gimtadieniu!), o šis social media tinklas – ne toks ir populiarus Lietuvoje, tad galbūt banga ateis su Facebook integracija? Šiuo metu pasaulyje (beweik visi JAV) yra daugiau nei 0,5 mln. Foursquare vartotojų.

Dar vienas pastebėjimas: Foursquare ir kita panaši programinė įranga – puiki terpė namų įsilaužėliams, kurie realiu laiku gali sužinoti, kas šiuo metu kur išvykęs pasilinksminti. Šią problemą jau anksčiau aptarinėja Please Rob Me puslapis.

Ir baigiant lokacijos temą šiandien, 5 MASHABLE aprašomi dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie lokalumą.

Kitos Facebook naujienos

Pranešama apie naująjį virusą, kuris siunčia el. pašto laišką su informacija apie neva pakeistą slaptažodį. Neatidarinėkite to laiško priedų.

DARBUOTOJŲ skaičius Facebook‘e sparčiai auga ir šiuo metu jų skaičius sudaro 1300.

5 priežastys, kodėl senoji - tradicinė žiniasklaida turi pasitelkti Facebook‘ą.

Budweiser plečia Facebook puslapių tinklą juos lokalizuojant ir pristatant konkrečius produktus.

Draudimo kompanijos klientų bando atrasti ir Facebook‘e.

Tradiciniai savaitiniai patarimai

Patarimas Nr. 1 – su gerbėjais reikia dirbti nuolat, kad jūsų fanų puslapis žydėtų. Kaip, skaitykite šiame MASHABLE straipsnyje.

Patarimas Nr. 2 – nuotraukas talpinkite ne tik į Facebook‘o albumus, bet ir archyvuokite. Jei planuojate ateityje jas panaudoti (dauginti, dovanoti, spausdinti ir pan), susikurkite archyvą ir jį laikykite ne virtualiame serveryje. Apie tai rašo ALLFACEBOOK.

Patarimas Nr. 3naudokite mažiau naudojamas Facebook funkcijas ir tapsite labiau išskirtiniai. Juokingiausia, kai puslapio administratoriai galvoja, kad su paprastom ir visiems prieinamom funkcijom nieko gero Facebook‘e nepasieksi, tačiau mes galvojame, kad ne programinėj įrangoj esmė, o visas įdomumas – publikuojamame turinyje, aišku, įsisavinus nemokamas funkcijas galima eiti ir toliau.

Patarimas Nr. 4 – naudokite ne tik kvailus testukus ar žaidimus, nes Facebook‘e yra ir intelektualesnių app‘sų. Bent jau taip teigia ALLFACEBOOK.

Šiam kartui tiek, ačiū jog domitės!