LOGIN 2010 – ką gero pamatėm ir nuveikėm? (apdovanojimų video)

Šiemet kaip ir pernai teko lankytis interneto konferencijoje LOGIN 2010, kurioje be kelių pranešimų, kuriuos norėjosi išgirsti, įdomiausi vis gi buvo pokalbiai neoficialioje aplinkoje su senai matytais bičiuliais, draugais, pažįstamais ir partneriais, tačiau apie viską iš eilės.

PRANEŠĖJAI ir PRANEŠIMAI, kuriuos teko klausyti.

Walter De Brouwer – kaip paversti Lietuvą vienu pažangiausių technologinių centrų Europoje?

Nors į šį pranešimą stipriai vėlavom, teko matyti jo pabaigą, kuri sužavėjo. Iš pranešėjo Walterio lūpų skambėjo tikrai inovatyvūs siūlymai, kurie mums padėtų tapti pažangiausiu technologiniu centru Europoje. Viena iš paprastų minčių – padaryti nemokamą WIFI prisijungimą visur, su kuria pilnai sutinku, tačiau sunku būtų sutikti su šio pranešėjo iš Belgijos mintimi kiekvieną 5-12 metų vaiką aprūpinti mobiliuoju telefonu, kai viešojoje erdvėje sklando begalė informacijos apie elektromagnetinio lauko neištirtą poveikį žmonėms, o ypač jauniems organizmams.

Alex Hunter – prekės ženklų vystymo ateitis internete

Paklausėm šio pranešimo ir stipriai nusivylėm, nes pranešėjas stiprus, jo patirtis – įkvepianti, tačiau kai kalba sukasi apie tai, kas aišku jau universitete ir tai nuo dėstytojo paskaitos skiriasi tuo, kad naudojami efektingi ryšio užmezgimo būdai su auditorija, darosi gaila dėl pačio pranešėjo, kuris sukorė tokį didelį kelią iki Lietuvos, kad papasakotų kažkokią bendrinę informaciją.

Nico Perez - „Muzika ir radijas internete: kas toliau?“

Audio miksų YouTube – taip galima pavadinti naująjį socialinį tinklą Mixcloud.com. Tik sužinojęs, jog šio „softo“ kūrėjai atvyksta į Lietuvą, beveik mėnesį savo rankomis bandžiau šią „naujos kartos radiją“, tiesa kaip klausytojas. Per tas savaites pasigedau kelių esminių funkcijų, apie kurias pranešime taip ir nebuvo papasakota. Pirma, tai platesnė integracija su socialiniais tinklais, tame tarpe Facebook‘u, antra – playlist‘ų atsiradimas.

Pats pranešimas niekuo nenustebino, nes jame daugiausiai buvo kalbama apie tai, kaip naujos kartos technologijos keis įprastas radijo stotis, tačiau galime prisiminti, jog jau daug metų kalbame apie kitokią naujos kartos radiją, tačiau ledai nejuda iš vietos: Amerikoje ne taip stipriai kaip tikėtasi, populiarėja palydovinis radijas, skaitmeninis radijas šiuo metu  - vis dar didelė mistika. O kad internetinis radijas įsigalėtų – visų pirma reikia patikimo ir veikiančio interneto prisijungimo judant, kas iki šiol sunkiai sprendžiama.

Thomas Jestin - „Kaip „Facebook“ pakeis žmonių  santykį su prekės ženklais“

Ko gero, taip jau lemta, kad gyvenime būna, jog tie dalykai, kurie būna labiausiai laukiami, labiausiai nuvilia. Taip nutiko ir su iš Prancūzijos atvykusiu Thomas Jestin ir jo pasakojimu apie Facebook‘ą. Pats pranešimas (kaip ir visi) truko apie pusvalandį, per tą laiką 80% trukmės buvo skirta pasakojimui kas yra Facebook‘as apskritai, tad šis dalykas tikrai nustebino. Šiek tiek priminė praėjusiais metais toje pačioje salėje vykusį pranešimą „Kas yra Google Adwords“. Daugelis faktų, minėtų pranešime buvo tiesiog paimti iš oficialios Facebook statistikos spaudai, o pranešime pačiom aplikacijom ir papasakojimui apie jas buvo skirta gal tik 10% pranešimo laiko. Vėl gaila žmogaus, kad turėjo krautis lagaminus ir gaišti marias laiko, nes pranešimas buvo panašus į “koks geras daiktas yra Facebook’as ir jūs, mielieji prekiniai ženklai tik eikit ten ir bandykitės, bendraukite ir megzkite ryšius su virtualia Facebook bendruomene".

Ko nepavyko išgirsti konferencijos pranešimuose apie ateitį, bet buvo aptarta su sutiktais draugais, pažįstamais ir partneriais koridoriuose:)

Pilnai sutinku su nuomone, jog konferencija daugiausiai skirta tiems, kuriuos reikia inspiruoti kažką tam internete daryti, nes daugelis, kas jau kažką ten daro, pranešimais ir pranešėjais nebuvo itin stipriai patenkinti, tačiau asmeniškai man geriausios temos buvo gvildenamos prie „kavos gėrimo“ su pažįstamais ir draugais ne pranešimų metu, nes ten aptarinėjome temas, kurios šiuo metu yra tikrai kad artimoji ateitis, o kai kurios – įsisenėjusi Lietuvos problema, kurias artimiausiu metu išsprendus, galbūt ir ateitis šviesesnė pasidarytų, aišku gaila, kad mūsiškėse konferencijose (ypač apie social media) labai trūksta šių dienų aktualumo. Nors reikia palaikyti ir organizatorius, juk jie nekalti, kad kai prieš kelis mėnesius paskelbia programą, tam tikri momentai ir technologijos pasisuka dar kitu kampu. Tačiau vis gi, norėtųsi didesnės ir platesnės analizės.

Na o mes koridoriuose ir kavinėse diskutavom tokiomis temomis:

Geolokacija – kaip ji pakeis mūsų socialinę mediją ir koks bus jos tikrasis pritaikymas?

Realaus laiko paieška – technologija gera, tačiau ar mes lietuviai žinome, kaip ja teisingai naudotis?

Foursquare – dar kitaip vadinamas „Rob me“ socialiniu tinklu, šiuo metu bando skintis kelią pasaulyje. Kodėl jis nepaplito Lietuvoje?

Ar mes jau niekada Lietuvoje neišspręsim mikro mokėjimų klausimo? Amžiaus klausimas, kurį panašaus lygio konferencijose reikėtų bandyti išpręsti, nes juk kiek metų galime naudotis mobiliųjų operatorių – plėšikų paslaugomis, kurie vis neleidžia įsigalėti mikro mokėjimams.

Tad apibendrintai norėtųsi paprašyti panašių ateities renginių organizatorių pabandyti įtikti ne tik plačiajai visuomenei, kuriai įdomūs bendriniai pranešimai, bet ir labiau pasispecializuoti, nes jei tokiuose renginiuose nustos kaip lankytojai lankytis tie tikrieji ateities kūrėjai, nebus įdomu net ir pertraukėlių metu.

Taip pat nemanome, kad geras sprendimas pranešimą skaityti 20 minučių, ko gero dėl to daugelis jų buvo tokie paviršutiniški; juk tie patys pranešėjai manau turi kelis pranešimų formatus, o čia, kadangi laiko buvo skirta tiek mažai, jie naudojo įvadinį pranešimo šabloną.

Šio įrašo gimimas būtų nukeltas ateičiai, jei ne skaudanti gerklė ir peršalimo simptomai, kurie pastebėti po vykusios konferencijos, tad organizatoriams linkime kuo daugiau šilumos ateities organizuojamuose renginiuose.

O labiausiai ačiū visiems, su kuriais tenka susitikti retai, tačiau šios konferencijos dėka mūsų keliai ir vėl susikirto, tad gerų interneto metų!

P.S.
Šiame video – LOGIN 2010 interneto apdovanojimų ceremonija (geresnė kokybė)P.P.S.
Gražių foto galite rasti pas Andrių Aleksandravičių.