Facebook naujienos ir patarimai #26

Sveiki visi tinklaraščio apie Facebook‘ą skaitytojai. Šiandien ir vėl antradienis, o kaip žinia, šią dieną visuomet su jumis sveikinasi ir tradicinių Facebook naujienų ir patarimų savaitinė santrauka, kurioje mes pabandome apžvelgti ir pristatyti esmines naujienas iš praėjusios savaitės Facebook naujienų srauto.

Savaitės įvykis. Happy b-day, dear Facebook
Šia proga jo įkūrėjas Markas Zuckenbergas pristato savo mintis po šešerių metų gyvenimo su šiuo socialiniu tinklu.

Naujasis Facebook‘o dizainas
Kaip atrodo naujasis Facebook‘as, kai kurie vartotojai jau dabar gali matyti prisijungę prie savo profilių. Simboliška, jog jis pristatytas 6-ojo Facebook gimtadienio proga, o video ir naujų/atnaujintų funkcijų sąrašą iš pristatymo galite peržiūrėti čia.

Su naująja navigacija galite susipažinti šiame Facebook Blog’o rašinyje.

Taip pat, su šiais pasikeitimais atsinaujina ir reklaminių skydelių išvaizdavimas.

Naujasis Facebook‘o dizainas – žingsnis FB‘o nuosavo el. pašto link
Dar tik kai kuriems vartotojams matant naująjį Facebook‘o dizainą jau dabar pasigirsta kalbų, jog šiuo pakeitimu Facebook‘as tik patvirtina savo ėjimą el. pašto sistemos sukūrimo link. Aišku, tokių įtarimų „social media“ ekspertai turėjo ir ankščiau, tiesa, dabartiniai veiksmai tai tik patvirtina. Tuo pačiu ALLFACEBOOK spėlioja, kokios funkcijos galėtų būti naujajame el. pašte ir kad jis bus tikras „killer‘is“ GMAIL paštui. O galbūt ir šis žingsnis – vartotojų el. paštus iš paveikslėlių perkelti į „plain“ tekstą – Facebook pašto link (kad aplikacija galėtų nuskaityti kiekvieno žmogaus pašto adresą?) Aišku, yra ir šio pašto skeptikų.

Naujasis Facebook‘o nuotraukų talpinimo įrankis – jau greitai
Nors šiuo įrankiu jau senokai gali naudotis tie, kas naudojasi Facebook prototipais, atrodo, ši programinė įranga netrukus pasieks visus Facebook‘o vartotojus. Džiugu, jog kai kas keičiasi, nes dar praėjusiais metais, kai teko naudoti senąją nuotraukų talpinimo įrangą, dažnai įkėlimo procedūrą tekdavo kartoti kelis kartus.

Kovo 1-oji – švaresnės Facebook sienos pirmoji diena
Tyliai kalbama, jog artėja ta diena, kai baigsis Facebook eksperimentas įvairioms programoms leisti rašyti ant jūsų sienos, tuo pačiu „atakuoti“ Notifications būseną. Galbūt žmonės daugiau dėmesio galės skirti tikriems savo draugų pranešimams stebėti.

Eksperimentinis naujasis draugų siūlymo modulis
Šiame rašinyje galite susipažinti, kaip veikia naujasis draugų draugų rekomendacinis modulis. Kalbama, jog jis turi veikti kur kas geriau, nei iki šiol buvęs, nes yra rodomi konkretūs draugai, ir jų draugų draugai.

Facebook‘o paieška veiks, nes ji kuriama su BING atstovais
Kol kas dar tik spėliojama, kokia bus ta „Social paieškos“ integracija Facebook‘e, tačiau kad ji bus – faktas.

KITOS NAUJIENOS

Socialinių tinklų saugumas
Kokiame socialiniame tinkle slypi daugiausiai grėsmių? Aišku, kad didžiausiame. Štai Sophos išplatintame pranešime kalbama, jog didžiausią grėsmę kelia tinkle plintantis spam‘as, galimybė greitai išplatinti slaptą informaciją ir pan, tačiau kad to nebūtų, padeda viena maža taisyklė – elgtis Facebook‘e tik taip, kaip gali leisti sau būti viešajame gyvenime. Aišku, nereikia pamiršti, jog privatumo nustatymai šioje situacijoje taip pat labai svarbu.

Facebook‘as ir šerifai, kaip tai suderinama?
Ko gero Facebook‘ą daugelis naudoja pramogoms, tačiau kartais kuriami ne tik pramoginio pobūdžio kanalai ir būtent šis – kaip tik toks. Straipsnyje rašoma, jog Floridoj šerifų ofisas platina ieškomų žmonių nuotraukas ir taip tikisi sulaukti visuomenės pagalbos.

Sniego mūšiai social media pagalba organizuojami ne tik Lietuvoje
Ko gero esate girdėję apie Vilniuje Facebook‘o pagalba suorganizuotą sniego mūšį, kurio dalyvius vaikė policijos pareigūnai? Panašios akcijos, kurių pagrindiniai ingridientai yra sniegas ir gera žmonių nuotaika praėjusį savaitgalį vyko ir JAV, kur antrą kartą šiais metais iškrenta rekordinis sniego kiekis. Sniego mūšio tema tapo vedančioji naujiena visose to krašto žiniasklaidos priemonėse. Reikia pažymėti ir tai, jog mūšis organizuotas pasitelkiant Facebook renginių modulį.

Facebook‘as – didžiausia žinių skaityklė
Galime sakyti dar kitaip – tai naujos kartos draugų naujienų portalas, per kurį žmonės gauna naujausią informaciją.

Facebook‘o audio aplikacija sako ATE?
Laukėm, laukėm, tačiau taip ir nesulaukėm, kada Facebook‘as pilnai paleis audio talpinimo funkciją Facebook‘e. Praėjusią savaitę šaltiniai rašė, kad ši funkcija iš FB‘o pašalinta. Dėl ko, galima tik spėlioti. Galbūt bus integracija su MySpace, galbūt Facebook‘ui per didelė bėda būtų autorinių teisių klausimas, o galbūt dar kas nors. Pagyvensim, pamatysim...

Kuo skiriasi Facebook grupė nuo Facebook puslapio?
ALLFACEBOOK dar kartą prisimena, kam skirtos grupės, o kam puslapiai (nuorodoje – detali analizė). Į tą pačią temą: šioje nuorodoje rašoma, jog GOOGLE šiuo metu jau indeksavo daugiau nei 600 mln. grupių Facebook‘e.

Facebook‘o naršymas su Google CHROME
Praėjusią savaitę rašėm apie Mozilla Firefox papildinius, palengvinančius Facebook‘o naudojimą naršyklėje, o šią supažindiname su galimybėmis Facebook priedais pasitobulinti CHROME naršyklę.TRADICINIAI SAVAITINIAI PATARIMAIKaip „nulaužti“ Facebook RSS?
Kas naudoja RSS srautus žino, jog tai itin puiki priemonė apdoroti didelį kiekį informacijos iš skirtingų šaltinių. Facebook‘as leidžia paprastai gauti fanų puslapio RSS, tačiau su kitais naujienų srautais yra šiokia tokia bėda, aišku, jei nežinote šio straipsnio.

Facebook‘as kitaip
Jei norite išbandyti, jau galite atsisiųsti naujausią MICROSOFT kūrinį Facebook‘o naršymui kompiuteryje. Įdomu ir tai, jog ši BETA programinė įranga veikia tiek ant WINDOWS, tiek ant MAC OS.

Ką mamos veikia Facebook‘e?
Ši informacija jums padės, jei kuriate savireklaminį projektą, kuris orientuotas į mamų auditoriją.

Kaip social medija padeda smulkiajam verslui?
Keista, kai dažnais atvejais Facebook projektuose galima sutikti įdomių ir gražių programų-aplikacijų, tuo pačiu juose itin mažai dėmesio skiriama informacijai ir komunikacijai. Šiame rašinyje rasite, kaip paprastai galite pristatyti savo verslą be didesnių investicijų.

Tad ačiū visiems, kurie sekate Facebook‘o naujienas, iki kitų susitikimų!