FACEBOOK naujienos ir patarimai #9

Labas rytas, kas skaitot šį PDFONTOUR įrašą antradienio rytmetį, žinoma sveiki ir tie, kuriuos jis pasiekia šiek tiek vėliau. Jau beveik trys mėnesiai, kaip mes PDFONTOUR tinklaraštyje su jumis dalinamės užmatytomis FACEBOOK naujienomis bei tendencijomis ir mūsų nuomone (tikimės, kad ne vieni taip galvojame), pats laikas joms skirti atskirą vietą internete, tad šiuo metu ne tik kad ruošiamės jau ketvirtadienį Vilniuje vyksiančiai ne(konferencijai), kur skaitysim pranešimą apie teisingą FACEBOOK komunikacijos vykdymą, bet ir rengiam atskirą ir naują „Komunikacija Facebook‘e“ tinklaraštį, kuriame supažindinsim su naujausiais FACEBOOK nutikimais Lietuvoje ir pasaulyje.

FACEBOOK savaitės įvykių apžvalga
O dabar, po nelabai trumpos įžangos, ir praėjusios savaitės FACEBOOK naujienų apžvalga, kurią džiugu pradėti nuo lietuviško rašinio apie FACEBOOK, kuriame Kriause.com aptaria „pirmąją FACEBOOK revoliuciją Lietuvoje“. Kaip jau tikriausiai supratote, čia kalbama apie praėjusios savaitės „Lietuvos didvyrį“, kurio vis naujoms istorijoms kas 15min. abejingų neliko. Iš šalies žiūrint, vėliau, kai apie įvykį jau nebuvo tikrų žinių, kai kuriais atvejais atrodė, jog naujienų portalai patys kuria istorijas šia tema, spausdindami antraštes, visiškai neatitinkančias aptariamos temos straipsnyje. Gal todėl tam tikra dalis Lietuvos atskilo ir išėjo buriuotis į FACEBOOK‘ą, nes čia, nepaisant aklo „herojaus“ garbinimo, apie įvykį buvo publikuojama ir kitokia nuomonė, t.y. kitos istorijos versijos, kurios, ko gero, buvo nelabai patogios tradicinei žiniasklaidai. Taip pat pritariu straipsnyje išsakytai nuomonei, jog pasaulinis tinklas revoliucijoms yra kur kas geriau nei vietinis dėl mums visiems suprantamų priežasčių.

Lietuva – ne vienintelė šalis, kur įtariamiesiems kuriami fanų puslapiai ar grupės. Amerikoje šiomis dienomis siaučia paauglys, kuris, kaip sako pati jo mama „nori būti kaip Džeimsas Bondas“. Jo palaikyti buriasi fanai, kurių jau per 5 tūkst. Kol šį „Catch if you can“ jaunuolį gaudo didelės policijos pajėgos, jo fanai FACEBOOK įkurtoje grupėje palaiko naujienų srautą apie jį.

Kelkimės Europon, kurioj, kaip skelbia INSIDEFACEBOOK, Vokietijoje Facebook‘u aktyviai naudojasi kas 20, o Austrijoje – kas 8 žmogus, ir jų kasdien daugėja (Das ist gut!) Bendrai Europoje šiuo metu yra beveik 100 mln. vartotojų, o šalys, patenkančios į dešimtuką čia. Amerikoje – panaši situacija – srautai toliau auga.

Kuriomis dienomis žmonės jaučiasi geriausiai? Ogi tada, kai jie sako pozityvius žodžius. Tai rodo FACEBOOK suskurtas prototipas, kuris analizuoja, kurios dienos metuose jums geriausios, nenuostabu, kad prototipas atskleidžia, kad žmonės geriausiai jaučiasi laisvadieniais ir per atostogas:)

Kažkur kažkada teko skaityti, jog FACEBOOK skirtas tik nuotraukoms žiūrėti bei kolekcionuoti buvusias, esamas ir būsimas drauges, tačiau šiame straipsnyje rašoma, jog FACEBOOK‘as puikiai generuoja srautą ir atveda lojalius skaitytojus.

Associated Press jau guodžiasi, jog socialiniai media tinklai YOUTUBE, FACEBOOK‘as ir GOOGLE juos naikina, tuo tarpu 54% Amerikos darbdavių blokuoja FACEBOOK, TWITTER ir MYSPACE socialinius tinklus, kad darbuotojai darbe dirbtų (p.s. šioje nuorodoje yra puikus foto pavyzdys, kaip darbuotojai kartais FACEBOOKe atsiliepia apie savo darbdavius)

Atrodo, jog praėjusią savaitę pasirodžiusi informacija apie blokuojamas trečiųjų šalių programas yra teisinga ir FACEBOOK‘as nesiruošia taikyti kažkokių lengvatų kūrėjams, tad didelė viltis, jog naujienų sraute bus nors kiek švariau.

Troškina? Ko gero, troškulio kamuojami FACEBOOK vartotojai ėjo gausiai rinktis naujojo gėrimo skonio:)

Apžvelgėme praėjusios savaitės FACEBOOK naujienų ir tendencijų srautą, dabar norisi šiek tiek papasakoti, kas naujo ir kokie pakeitimai mūsų visų laukia FB platformoje jau dabar arba artimiausiu metu.

FACEBOOK‘as ruošiasi dar vieniems pagrindinio puslapio išvaizdavimo pakeitimams. Kaip preliminariai visa tai atrodys, galite pažiūrėti čia.

Daugelis mano sutiktų žmonių, kurie pildo FACEBOOK‘ą, nuolat skusdavosi, kad renginiai talpinasi labai nepatogiai, informacija ne visada išsisaugo ir pan. Galbūt visas problemas išspręs naujasis renginių talpinimo modulis, kurio funkcionalumą jau dabar galima išbandyti?

Jei dažnai į FACEBOOK‘ą talpinate foto albumus, pasinaudokite naująja ADOBE AIR programa.

Pirmosios garso pokalbių programos FACEBOOK‘e gimsta. Aišku, ne tokios kokybiškos, prie kokių esame pripratę, bet pradėti nuo kažko juk reikia...

Jei norite sužinoti, kada jūsų draugai aktyviausi, kokie jų populiariausi sakomi žodžiai, pabandykite vieną iš dviejų programų, kurios pastarosiomis savaitėmis įgauna didelį pagreitį.

Ir pačiai pabaigai, keletas tradicinių patarimų.

Patarimas No. 1 - Blogo integravimas į FACEBOOK‘ą

Kadangi artėja tinklaraštininkų konferencija, norisi pasidalinti šia nuoroda, kuri jums padės integruoti jūsų blogą į FACEBOOKą arba atvirkščiai.

Patarimas No. 2 – Kavinei, barui ar restoranui FACEBOOKas taip pat gali pasitarnauti kaip informacijos “nutekintojas” gerbėjams.

Po tokių sėkmingų FACEBOOK komunikacijos pavyzdžių, kai dėl nemokamo burgerio kupono Woody restoranas susirinko beveik milijoną savo gerbėjų, norisi su jumis pasidalinti ir kita, „restoranine“ FACEBOOK informacija, kuri sklando internete. Čia galite susipažinti su didžiausiais maitinimo įstaigų FACEBOOK kanalais, o jei norėsite ir jūs kažką panašaus susiorganizuoti, būtinai prieš tai perskaitykite šį anglišką patarimų restoranams straipsnį, kuriame trumpai, aštuoniais punktais aptariama, ką reikėtų daryti, kad nenutiktų kaip kokiam Burger King‘ui:)