Facebook naujienos ir patarimai #23

Sveiki gyvi tinklaraščio apie Facebook’ą skaitytojai. Kaip ir kiekvieną savaitę, taip ir šią turime surinkę kelioliką naujienų ir patarimų, kuriuos pavyko “sutikti” plačiajame internete per visą praėjusią savaitę, tad ir pradėkime nuo aktualiausios šios savaitės temos “Haitis”, kuri šią savaitę į šalį nustūmė kitą, Facebook’o vartotojams ne mažiau svarbią, privatumo temą.

Savaitės įvykis (žemės drebėjimas Haityje)
Anksčiau esame pasakoję, jog „social media“ ir Facebook‘as konkrečiai, yra tik gyvenimo ir įvykių atspindys – virtualus veidrodis, kuris realiu laiku reaguoja į pasikeitimus nesvarbu, kur jie bevyktų. Kaip tikriausiai girdėjote, praėjusią savaitę milžiniškas žemės drebėjimas nusiaubė Haitį. Kaip rašo BBC, žemės drebėjimo informacija, publikuojama socialiniuoste tinkluose, muša visus rekordus. Facebook‘as šiai tragedijai įkūrė atskirą puslapį, kuriame pranešama naujausia informacija apie pagalbą šiai šaliai.

Privatumo nustatymai vis dar kaitina FB‘o vartotojų aistras
Rašoma, jog apie 70% naudotojų nėra patenkinti naujaisiais privatumo nustatymais, tuo tarpu Facebook‘o įkūrėjas Mark Zuckerberg sako, kad privatumo amžius socialiniuose tinkluose baigėsi. Savo ruožtu vartotojai vis dar rašo atvirus laiškus jam ir dėsto savo pozicijas, kodėl naujieji privatumo nustatymai yra blogai. Tuo tarpu READ WRITE WEB rašo, jog Facebook‘as klysta, jei galvoja, kad privatumas nėra svarbu.

Nepatikimos telekomunikacijų bendrovės ir jų triukai
Ir Amerikoje yra telekomunikacijų bendrovių, kurias ne itin mėgsta vartotojai ir kam nors atsitikus, jie ir sako, „a, taigi čia AT&T”. Šį kartą dalis amerikiečių savo mobiliuose įrenginiuose įlindę į Facebook‘ą, prisijungė prie kitų žmonių profilių.

Slaptas interviu su slaptu žmogumi iš Facebook‘o
Interviu su neprisistačiusiu Facebook darbuotoju, kuris pasakoja įvairių smulkmenų apie FB‘ą. Viena iš jų, kad Facebook‘as turi 100 mln. vartotojų daugiau nei yra deklaruojama.

Facebook apmokestinimas – dar vienas FAKE
Facebook’as paneigė apmokestinimo planus, kuriuos teko išdėstyti po to, kai pusė pasaulio susijungė į grupes „aš nemokėsiu už Facebook‘ą....“

SPAM draugų sienose
Facebook‘as turi stipriai padirbėti, kad programų publikuojamo spamo mūsų sienose neliktų.

Facebook & Twitter Connect
Twitter‘is bandys vytis Facebook‘ą siūlydamas savąjį „Connect“.  Ko gero, šiek tiek pavėluotas žingsnis. Tuo tarpu „Facebook Connect“ jau įsidiegė ir MySpace.

Bėda, kai turi Facebook asmeninį profilį ir daug draugų...
Istorija, kaip naujasis Kroatijos prezidentas nesusitvarko su savo Facebook profiliu. Jis sako, kad jau dabar turi leistinus 5000 draugų,o eilėje į juos laukia dar 7000. Jei prisiminsime panašius atvejus Lietuvoje, panaši situacija čia taip pat buvo nutikus Egidijui Dragūnui, Andriui Mamontovui ir pan.

PEPSI milijonai naujom idėjom
PEPSI Amerikoje dalina milijonus žmonių idėjų įgyvendinimui, programai įgyvendinti pasitelkiamas Facebook‘as.

Fanų puslapiai – jau pardavinėjami
Startavo pirmoji fanų puslapių parduotuvė, interviu su jos įkūrėju.

Būsima funkcija reklaminių kompanijų kūrėjams
Kaip skelbia Konrad Traczyk iš Lenkijos savajame projekte apie Facebook'ą, netrukus bus galima konfigūruoti reklamines kompanijas, kurios rezultatus rodys pagal tai, ką žmonės rašo savo status atnaujinimuose. Šiuo metu dar nėra daug patikimos informacijos, bet esmė tame, jog Facebook'as dirba šiuo klausimu stipriai.

NAUJOS FACEBOOK FUNKCIJOS

Komentavimas iš el. pašto jau veikia, skelbia Facebook‘as.
Facebook‘e atnaujinta „Retweet“ funkcija. Kaip kalba užsienio spaudos šaltiniai, tai dar vienas Facebook žingsnis arčiau Twitter‘io funkcionalumo.KELI TRADICINIAI PATARIMAI

Patarimas No. 1 – jei esate sporto sirgalius, būkite realiam laike su savo mėgstama komanda, nes šiais laikais beveik visos jos turi savo „social media“ priemones. Straipsnyje kalbama, jog tikras sirgalius – aktyvus socialinių tinklų dalyvis. (praėjusią savaitę FB'o kanale rašėm apie šiek tiek kitokias sirgalių iniciatyvas).

Patarimas No. 2 – kaip “social media” gali pasitarnauti medikams? Juk dažnai būna, jog paleidžiamas naujas Facebook fanų puslapis, tačiau jis neturi aiškios pakraipos. Kad to išvengti, kelios rekomendacijos naujiems medikų socialinių tinklų projektams.

Patarimas No. 3 – jei jūsų projektas orientuotas į moterišką auditoriją, keli patarimai jums, kaip Facebook‘as, moterys ir marketingas gali veikti kartu.

Patarimas No. 4 – kurkite originalias reklamines kompanijas Facebook’e, o čia – keli originalūs pavyzdžiai. Tai COLGATE ir jų kompanija, skirta Hong Kong‘ui ir McAfee nemokama 6mėn. antivirusinės progamos licenzija visiems fanams.

Tad iki kitų susitikimų ir ačiū, kad skaitot!