Facebook naujienos ir patarimai #19

Sveiki Facebook‘o bičiuliai. Nors Kalėdiniai ritualai jau visai mums ant nosies, tačiau nepaisant to, FB‘o savaitinių naujienų srauto (jei domitės juo) praleisti nevertėtų, o kad jums nereikėtų klaidžioti po praėjusios savaitės žinių platybes, kaip visada parengėme trumpą suvestinę, su kuria šiuo metu ir kviečiame susipažinti.


Savaitės įvykis – Twitter‘is Facebook‘e

Nors Facebook‘as jau ir anksčiau turėjo pakankamai gerų įrankių integruoti Twitter tarnybą, tačiau atrodo, FB‘as užsimojo dar labiau. Juk sakoma, „jei negali konkuruoti, prisijunk jį“. Atrodo, taip nutiks ir šį kartą. Reikia pažymėti jog prieš kelis mėnesius Twitter‘is jau buvo integruotas į FB‘ą, tačiau tai buvo įgyvendinta per specialią programą - „app‘są“, šį kartą tai taps FB funkcija be trečiųjų šalių įrangos. Tačiau kaip rašo užsienio šaltiniai, ši integracija nebus abipusė, t.y. bus galima publikuoti tik iš FB‘o į Twitter‘į, o atvirkščiai ne. Tuo tarpu MySpace bando padaryti taip, kad būtų dvipusė integracija. Praėjusią savaitę rašėm, jog FB‘as eina į realios laiko paieškos rezultatus, ko gero tai stipriai susiję. Taip pat čia nereikia pamiršti ir prieš savaitę kitą pasirodžiusios FB‘o adresų trumpinimo tarnybos fb.me.


Negalima sakyti, kad anksčiau vartotojai neturėjo puikių įrankių suintegruoti Facebook‘ą ir Twitter‘į, tad šis susitarimas labiau memorandumas.


Naujoji Facebook išvaizda

Vartotojai pasaulyje jau nurimo po paskutinių Facebook išvaizdos pakeitimų, o netrukus turėsim dar keletą pasikeitimų, apie kuriuos rašėme jau anksčiau. Naujausi screenshot‘ai ir pasikeitimų sąrašas publikuojami čia.


Naujosios Facebook platformos taisyklės

Ko gero dar pamenat, kaip FB‘o draugų naujienų srautas tiesiog „lūždavo“ nuo įv. testų, žaidimų ir konkursų, kurių pagrindinis prizas – užterštos draugų sienos menkavertėmis rezultatų žinutėmis. Tad šios naujosios taisyklės programų kūrėjus privertė į kuriamas programas pažiūrėti iš kito kampo, nes anksčiau visų „app‘sų“ veikimas buvo pagrįstas informacijos publikavimu ant sienos.


Naujieji privatumo nustatymai

FB‘as – privati komercinė kompanija, kuri keisti taisykles, išvaizdą ir dar ką tik nori gali pati, neatsižvelgdama į vartotojų nuomonę, aišku, kardinalūs pasikeitimai gali sumažinti tinklo vartotojų augimą, o gal net ir iššaukti nuosmukį, aišku, tai kol kas sunkiai tikėtina, nes tiem prisijungusiems žmonėms kažkur socialiai bendrauti noras nepraeis. Facebook‘as, pakeitęs anksčiau galiojusius privatumo nustatymus siekia, kad kuo daugiau privačių vartotojų profilių taptų atviresniais ir prieinamiems tarkim, realaus laiko paieškos sistemoms, tačiau dalis žmonių jau yra išmokę saugoti savo asmeninius duomenis internete ir nenori jų atiduoti viešos paieškos sistemoms. Asmeniškai aš, po naujųjų privatumo nustatymų atsiradimo, kadangi dirbu su FB‘u, išvaliau didelę dalį asmeninės informacijos, atsirakinau savo profilį ir nusprendžiau jį naudoti darbo tikslais, tad turėsiu susivaldyti „nuo labai asmeninės informacijos publikavimo ten“.  Šia tema praėjusią savaitę INSIDEFACEBOOK publikavo įžvalgas šiuo klausimu, komentarai po šiuo įrašu įdomūs, jaučiasi, jog vartotojams aktualūs privatumo klausimai.


Būsenos atnaujinimo komentarai – per el. paštą

Pilnai suprantu, kad tokia funkcija Facebook‘e reikalinga, nes keletą kartų GMAIL pašto paskyroje žiūrinėdamas naujausius laiškus, impresyviai puoliau rašyti atsakymus, nors tai buvo laiškai, kurie tik informuoja apie naujausius komentarus Facebook‘e; siunčiant atsakymus per el. paštą jis niekur nenueitų... Tačiau atrodo, taip bus jau neilgai ir komentarus galėsime rašyti ir tiesiai iš savo el. pašto (maža dalis vartotojų šią opciją jau testuoja). Ši funkcija turėtų būti naudinga žmonėms, kurie, nors ir prisiregistravę Facebook‘e, visą informaciją iš jo gauna per el. paštą. Dabar jie galės atrašyti nesijungdami prie FB‘o, o kas liečia jaunimą, kalbama, jog Facebook‘as ir panašios tarnybos yra naujasis elektroninio susirašinėjimo standartas. Pritardamas šiai minčiai, iš savo patirties galiu pasakyti, kad FB‘o inbox‘as keičia tradicines telefono SMS.


Facebook vertimai nuo šiol turi vertėjų reitingo sistemą

Nuo šiol versdami FB‘ą, jo aplikacijas, pateksite į topus, kuriuose bus renkamos trys nominacijos, vėliau jų turėtų padaugėti. Jei apie vertimų programą norite sužinoti daugiau, skaitykite šiame Facebook Blog įraše.


Ir pabaigai, kaip ir visada, tradiciniai patarimai, kurie jums padės, o galbūt užves ant kelio tobulinant tiek savo asmeninį, tiek viešą fanų profilį.


Šios savaitės Facebook patarimai


Patarimas No. 1 – kaip tinkamai nusistatyti naujuosius privatumo nustatymus

Teko skaityti informaciją, jog anksčiau Facebook privatumo nustatymus keisdavo tik iki 20-ies % visų vartotojų, tačiau po paskutinių pakeitimų šis procentas turėtų ženkliai padidėti. Šiame angliškame rašinėlyje pateikiami 10 punktų, kuriais vadovaujantis galima turėti saugų FB‘o profilį.


Patarimas No. 2 – kaip tinkamai susitvarkyti FOTO „taginimo“ nustatymus

Pasikeitus privatumo nustatymams be papildomos informacijos gali būti sudėtinga suprasti naujuosius nustatymus, tačiau kai galime pasinaudoti kolegų iš užsienio paruoštukais, problemų dėl viralinių funkcijų foto modulyje sumažėja perpus.


Patarimas No. 3 – organizuokite įdomias ir interaktyvias FB akcijas

Manau, jog paskutinis patarimas nuo šiol kiekvieną savaitę bus su nuorodomis į praėjusią savaitę pastebėtas įdomesnes FB reklamines kompanijas, nes tik iš gražių pavyzdžių galime visi kartu mokytis. Aišku, aklai plagijuoti nereikia, tačiau pasisemti patirties savąjai FB‘o kompanijai tikrai galima.Tad ačiū visiems, jog skaitote savaites Facebook naujienų apžvalgas, gražių ir ramių Kalėdų, o linksmų Naujųjų metų jums palinkėsime kitą antradienį, kai ir vėl čia, tikimės, susitiksime.