Facebook naujienos ir patarimai #18

Sveiki visi skaitantys „Komunikacija Facebook‘e“ naujienas, gaila, kad dėl laiko stokos jums parašome tik kartą per savaitę, bet vis dar naiviai tikimės, kad artimoje ateityje tinklaraščio turiniui galėsime skirti daugiau savo laiko.

Savaitės įvykis – naujieji privatumo nustatymai
Praėjusią savaitę šioje dalyje aprašėme paieškos sistemų susitarimus su Facebook tinklu dėl realaus laiko paieškos, o šį kartą rubrikos vieta atitenka antrąjam žingsniui, kuris ir turėjo sekti po didžiųjų susitarimų. Kalbu apie naujus Facebook privatumo nustatymus, kurie yra neatsiejama praėjusios savaitės naujienos dalis. Juk be atviresnių Facebook asmeninių puslapių nebūtų pakankamai rezultatų realaus laiko paieškoje, tačiau tiesą sakant, net ir tai mažai mane guodžia (ir kaip iš užsienio medijos suprantu, ne tik mane), nes po šių pakeitimų praradau vieną svarbią opciją: nuo šiol negalima nustatyti, kad kviesti draugauti galėtų tik draugai. Ši funkcija apsaugojo mano Facebook virtualią paskyrą nuo visų, kurie nėra draugai, bet stengiasi jungtis prie kiekvieno, net ir nepažįstamo. Dabar teks praleisti daug laiko analizuojant, o kur aš jį mačiau, arba leisti spam‘ui įsigalėti. Įdomu ir tai, jog pvz. Amerikoje piliečių teisių sąjunga, tik pasirodžius informacijai apie naujuosius privatumo nustatymus, išplatino paaiškinamąjį aprašymą, kaip žmonėms elgtis dabar ir ką kiekvienas pasikeitimas reiškia.

Keisis TAB‘ų plotis, kada tiksliai – kol kas neaišku
Dar ankščiau yra pranešta, jog Facebook‘as keis TAB‘ų lauko plotį iš 760 į 520 px. Kol kas konkrečios informacijos apie tai nėra, tačiau šį pakeitimą FB‘as yra numatęs savo artimiausių atnaujinimų sąraše. INSIDEFACEBOOK rašo, jog kai turės konkrečios informacijos apie tai, būtinai papildomai praneš, aišku, bandysime neatsilikti ir mes.

Lietuvos senjorai mitinge, Amerikos – Facebook‘e
Jei kiekvienas Lietuvos jaunuolis apmokytų savo močiutę ar dieduką naudotis Facebook‘u, o kompiuteriai ir internetas namie būtų prieinami kiekvienam senoliui, galbūt ir pas mus panašūs rezultatai būtų? Jei norite su NIELSEN atliktu tyrimu susipažinti plačiau, žiūrėkite šį MASHABLE straipsnį.

Facebook Connect plėtra
Praėjusią savaitę buvo rašoma, jog Facebook Connect šiuo metu jau yra įdiegtas į daugiau nei 80 tūkst. svetainių, programų ir pan. Ir iš tikrųjų, internetiniams puslapiams labai patogu diegtis Connect, nes daugelis jų turi ir nuosavus fanų puslapius, kurie padeda populiarinti svetainę. O Connect‘as – tik dar viena sudėtinė Facebook dalis, su kuria paparasti vartotojai jau žino, kaip elgtis.

Naujas virusasSanta Claus is coming to Facebook to Infect Your Computer With Koobface
Jei gausite Kalėdinį sveikinimą per FB‘ą, jis gali būti užkrėstas. Jei pradėsite žiūrėti užkrėstą video sveikinimą, į jūsų kompiuterį bus parsiųstas Koobface failas, kuris, persikrovusa kompiuteriui, tvarką pradės daryti pats.

Kas bendro tarp Apple ir Facebook‘ovisa istorija angliškai, norintiems sužinoti apie tai.

Ir pabaigai, tradiciniai savaitiniai Facebook patarimai

Patarimas No. 1 – Jei esi naujakūrys Facebook‘e, pasižvalgyk po informacijos lobynus naujokams. O vienas iš jų – čia, kuriame kalbama apie 8 dalykus, kuriuos turėtų žinoti FB’o naujokai.

Patarimas No. 2 – jei valdote prekinio ženklo fanų puslapį, būkite originalūs ir savo gerbėjams siūlykite unikalius konkursus ir žaidimus, neapsiribokite „tag“ ir „Like“ funkcijomis. Apie įdomias Facebook reklamines kompanijas, kurios prekiniam ženklui padeda rasti naujų draugų, praėjusią savaitę rašė INSIDEFACEBOOK. Pirmiausia, tai pasaulinei AIDS dienai skirtas fanų puslapis, antra, aviakompanijos pažadas fanams padovanoti 200 lėktuvo bilietų į abi puses, aišku, tai didesnių biudžetų FB'o projektai, tačiau iš pat pradžių ir pačias elementariausias funkcijas galite panaudoti, tiesiog būkite išradingi, gerbkite ir mylėkite savo esamus ir būsimus fanus bei visokeriopos sėkmės!