Facebook naujienos ir patarimai #17

Labas visiems skaitantiems “Komunikacija Facebook’e” tinklaraštį. Kaip ir įprasta, kiekvieną antradienį mes jums čia bandome pristatyti praėjusios savaitės naujienas ir patarimus, kuriuos praėjusią savaitę pavyko užtikti interneto platybėse, tad ir pradėkime.

Savaitės įvykis
Pagal praėjusios savaitės naujienų srautą iš socialinių tinklų fronto galima daryti prielaidą, kad svarbiausios naujienos buvo, kurios skelbė informaciją apie Facebook‘o prisijungimo atsiradimą (Facebook Connect) tam tikruose www projektuose. Kitais metais jis atsiras MySpace tinkle, taip pat apie FB‘o integravimo planus praneša ir Yahoo. Po tokių naujienų Twitter‘iui nieko kito nebelieka, kaip tik diegtis Google Friend Connect. Kaip rašo ALLFACEBOOK, tai paaiškėjo po dienos, kai Yahoo paskelbė apie savo ir Fb‘o integraciją.

Kas Facebook‘e jau atnaujinta, o kas dar ne
Jei FB‘u naudojatės ne pirmą dieną žinote, jog čia galioja taisyklė – kas rytą po naujieną. Galbūt taip stipriai, kaip patarlėje, sistema neatsinaujina, bet pakeitimai vyksta nuolat. Kas jau pakeista ir kas bus pakeista artimiausių 3 mėn. laikotarpyje, galite susipažinti šiame INSIDEFACEBOOK straipsnyje.

Marketingo specialistai ir reklamos agentūros susipažįsta su naujomis FB taisyklėmis organizuojant konkursus ir žaidimus
Lietuvoje mes dar dažnai numojame į visokias užsienietiškas taisykles, tačiau jei jos yra, jų reikia laikytis. Šiame pavyzdyje rasite keletą pavyzdžių, kokių konkursų pasikeitus taisyklėms, negalima rengti.

FB‘as jau turi 350 mln. vartotojų. Naudojimosi statistika
Apie tai plačiau pasiskaityti galite čia, o taip pat, statistikos kategorijai norėtume priskirti ir šį rašinį, kuris gvildena lapkričio mėnesio Facebook naudojimą. Dar vienas įdomus straipsnis apie Facebook‘o vidinę statistiką, kurioje be kitų rodmenų rasite atnaujintą informaciją apie talpinamas foto, video, statuso atnaujinimus, renginius ir pan. Be kita ko, čia skelbiama, jog šiuo metu vidutinis FB‘o vartotojas turi ~130 draugų, vidutiniškai išsiunčia 8 kvietimus draugauti per mėnesį, per dieną praleidžia 55 minutes FB’e, 9 kartus per mėnesį paspaudžia LIKE mygtuką, parašo 25 komentarus, tampa 2 puslapių fanu, gauna 3 pakvietimus į  renginius ir pačioj pabaigoje, vienas vartotojas yra vidutiniškai 12 grupių nariu.

Užkietėjusios „geimerės“ – mamos!
Plačiau apie tai – ALLFACEBOOK talpinamame straipsnyje.

Black Friday – gerai, kad tokios dienos neturime Lietuvoje
Amerikoje visuomet po padėkos dienos dideles spūstis naktį supermarketuose sukelia pirkėjai, plūstantys apsipirkti ir taip pradėti Kalėdinio pirkimo karštinę. JAV ši naktis tokia įprasta, kaip ir pas mus, Velykos. Toks pirkėjų suaktyvėjimas nelieka nepastebėtas ir Facebook‘e, kur specialiai šventiniam laikotarpiui prekiniai ženklai kažką naujo paruošia savo gerbėjams, dėl ko jie būna „apdovanojami“ naujais gerbėjais. Kai kurie net po 100 tūkst. į dieną.

Kur jūsų antrininkas?
Coca Cola ZERO paleido šaunią aplikaciją, kuri iš esančių duombazėj nuotraukų, ieškos jūsų antrininko. Vėliau, galėsite jam ir parašyti privačiai. Jei norite sužinoti plačiau apie šią programą, spauskite šią nuorodą.

Tradiciniai savaitiniai patarimai

Patarimas No. 1 – Tvarkingai talpinkite nuorodas
Dažnai susiduriame su problema, kai Facebook‘as šiek tiek grybauja ir ne visos funkcijos veikia taip, kaip turėtų. Būtent apie tai rašoma šiame straipsnyje, tačiau jei norite išmokti teisingai talpinti nuorodas, prisijungę prie savojo FB‘o account‘o spauskite šią nuorodą, kurioje Jon McKeone rodo, kaip tvarkingai skelbti nuorodas.Patarimas No. 2 – Kaip pritraukti naujų fanų su įdomiu video?
Dažnai dalyvaudami įv. renginiuose susilaukiame panašių klausimų, kurių vienas iš esminių, kaip gauti daugiau fanų? Kadangi vieno konkretaus atsakymo į šį trumpą klausimą nėra, bent jau į vieną dalį galime jo atsakyti. Savo fanų puslapyje turite kurti įdomų turinį, tame tarpe ir įdomius video, kurie gali pritraukti jums naujos auditorijos. Kaip tai padaryti, skaitykite čia.Patarimas No. 3 – Kaip auginti lokalios kavinukės Facebook fanų puslapį
Praėjusią savaitę FB‘o patarimuose rodėme nuorodą į globalius kavos tinklų FB gerbėjų puslapius, o šią savaitę eilė atėjo ir mažoms ir lokalioms įstaigoms. Tai, kas straipsnyje rekomenduojama kavinėms, pritaikoma ir bet kuriame FB fanų puslapyje, nes labiausiai čia akcentuojamas esminių funkcijų išnaudojimas, tokių kaip  pagrindinės informacijos tvarkingas suvedimas, foto albumų išnaudojimas, renginių kalendoriaus pildymas ir pan. Taip pat, be galo džiugu, jog beruošiant šią FB‘o patarimų dalį, šiame INSIDEFACEBOOK straipsnyje radome ir Nido iš Coffee Inn komentarą, kaip papildomai galima išnaudoti Facebook fanų puslapį. Taip pat manau, kad iš šio lietuviško gerbėjų puslapio galima daug ko pasimokyti: tiek, kaip kokias funkcijas naudoti, tiek ir kaip kalbėtis su prekinio ženklo vartotojais gerbiant kiekvieno nuomonę.

Ir pabaigai jums visiems, kuo daugiau Kalėdinės nuotaikos ir didelės sėkmės bendraujant su savo prekinio ženklo gerbėjais bei iki kito antradienio!