FACEBOOK naujienos ir patarimai #8

Sveiki gyvi PDFONTOUR tinklaraščio skaitytojai. Savaitinė FACEBOOK naujienų ir patarimų apžvalga šį antradienį pasirodo jau aštuntąjį kartą, o su dešimtąja, manau ateis ir šiokios tokios permainos, apie kurias dar tikrai turėsime laiko pakalbėti.

Ši savaitė kaip niekad gausi „stipriomis“ žiniomis, nuo jų ir pradėsime.

GOOGLE WAVE
Pirmąjai naujienai internetinėje erdvėje praėjusią savaitę buvo skiriamas didelis dėmesys. Ir nors ši naujiena tiesiogiai nesusįjusi su FACEBOOK‘u, tačiau vienaip ar kitaip šį tinklą tikrai lies. Čia kalbu apie GOOGLE WAVE demo, kurie praėjusią savaitę pradėjo siuntinėti pakvietimus. Kol kas vienareikšmio atsakymo nėra, kaip tai palies kitus socialinius tinklus, nesutaria nei vartotojai, komentuojantys šią didžiąją žinią, nei profesionalai, tačiau viena tikrai aišku: GOOGLE kai reikės, pasinaudos savo paieškos variklių potencialu ir tikrai nenuvils savo naujosios sistemos vartotojų bent jau SEARCH srityje. Kol kas GOOGLE WAVE pakvietimų per visą pasaulį – 100 tūkst., o tai lašas jūroj. Lauksime įvertinusių naująją paslaugą pasakojimų ir žinoma, pranešime naujausių FACEBOOK & GOOGLE WAVE FIGHT’ų naujienas.

Griovys įprastai TV
Šių apžvalgų rengėjas, kadangi pats jau beveik niekada nežiūri paprasto TV transliuojamų analoginių programų, kurių pagrindinė taisyklė – nepraleisti transliacijos laiko ir gauti nemenką reklamos dozę. Įtemptame gyvenimo ritme „šedulint“ savo laiką kokiai nors TV programai ar šou, mažų mažiausiai nuodėmė + laiko švaistymas, kai reikia laukti, kol programa prasidės, kai reikia gaišti laiką rodomoms ilgoms reklamoms laidų / filmų tarpuose ir pan.

Sakysite nesąmonė, neįmanoma nežiūrėti TV, nes atitrūksi nuo pasaulio. Atsakysiu, taip, kai kurias programas tikrai norisi kiekvieną savaitę pažiūrėti, tačiau, pvz. LRT turi PODCASTą, kuris sudaro galimybę peržiūrėti visas TV ir radijo laidas su ganėtinai nedideliu vėlavimu: TV programos atsiranda kitą dieną, radijo – šiek tiek greičiau. Taip pat nereikėtų pamiršti ir lietuviškosios Žinių radijo programos PODCASTo. Tačiau tai viskas, kas liečia TV ir radiją internete, aišku, jei neminėsim ILLEGAL Linkomanijos, kur entuziastai kabina pagrindines Lietuvos televizijų įrašytas programas (be reklamos).

Tačiau šiek tiek nukrypom nuo FACEBOOK temos, kurioje (norėjau kad gautųsi trumpesnė įžanga) norėčiau paminėti praėjusios savaitės straipsnį pavadinimu „FACEBOOK tampa televizija, ačiū USTREAM“. Šiame rašinėlyje rašoma, jog USTREAM, gerai užsirekomendavusi su Techcrunch 50 ir Mark Zuckerberg konferencijų ir susitikimo tiesioginiu transliavimu, turi didelių šansų tapti FACEBOOK TV No.1. Tad mes taip pat labai lauksime tolimesnių USTREAM & FACEBOOK veiksmų, nes kai Lietuvoj interneto vartojimas taip stipriai auga, po kelerių metų bus bepigu žiūrėti LIVE BROADCAST transliacijas, kurias rengs jau ne labai nepaslankūs TV kanalai su savo labai brangia įranga, o paprasti vietiniai žurnalistai, pasiėmę vieną kuprinę įrangos, kamerą ir mikrofoną. Aišku, kokybinio momento tikrai nereikia sumažinti iki minimumo, tiesiog norėjau pasakyti, jog TV, kad surengtų LIVE transliaciją, turi tam turėti atitinkamus pajėgumus. Dažnai jie tais pajėgumais operuoja, kai reikia atsisakyti mažiau naudingos ar įdomios transliacijos, taip ir lieka neparodyta didžiuma įvykių tiesiogiai, nors jie jei ne TV eterio verti, tai bent jau interneto.

Kitos, mažiau dėmesio pareikalavusios FACEBOOK naujienos.

FB komanda imasi švarinti socialinį tinklą. Kai kurių app‘sų kūrėjai jau skundžiasi, kad jų programų veikimas sustabdytas kelioms dienoms.

FACEBOOK šalina išorinių nuorodų rodymo viršutinę juostą, kuri atsidarydavo, jei paspausdavote kokią išorinę nuorodą. Žmonės internete kalba, jog tai atsitiko dėl FB Connect integracijos.

Kalbama, jog reikėtų atsisakyti privačių žinučių funkcijoje esančios SUBJECT eilutės, nes dažniausiai ji susideda iš žodžių „hi & hey“.

FACEBOOKe pasipildė veikiančių užsienio kalbų sąrašas – šiuo metu jis išverstas į 70 kalbų.

Patarimas No. 1 – fanų kanalo išvaizda ir nereikalingų box‘ų išmetimas

Dažnai tenka matyti FACEBOOK fanų puslapius, kurių administratoriai tinkamai iš pat pradžių jų neparuošia, o vėliau taip ir lieka laikini dalykai amžinais. Čia aš kalbu apie kairiąjame šone esantį meniu ir viršutinį TAB‘ų sąrašą. Labai dažnai kairiąjame šone matome nereikalingus „box‘us“, kurie likę nuo pradinio puslapio sūkurimo. Visų pirma, tai LINKS sekcija, kuri labai dažnai paliekama, nors realiai iš jos naudos nedaug.

Taip pat labai svarbu nepalikti nenaudojamų TAB‘ų viršutiniame MENIU. O jei kurio nors nepavyksta pašalinti, ir jis vadinasi BOXES, siūlome perskaityti šią informaciją.

Patarimas No.2 - socialiniuose tinkluose nebūkite narcizais arba kodėl kai kurie žmonės aklai smerkia vieną ar kitą IT naujovę?

Tad tiek šiam kartui ir ačiū, kad esate kartu!