Facebook naujienos ir patarimai #15

Sveiki skaitantys savaitinių Facebook naujienų santrauką. Šią savaitę, kaip ir įprastai, turime visą tuntą importinių nuorodų iš įvairių šaltinių, rašančių apie Facebook‘ą, kuriomis norime su jumis šiame įraše pasidalinti.

Facebook’as pagal video peržiūrų skaičių pasaulyje – 3-ioj vietoj ir komentatoriai diskutuoja, kad ateityje čia video peržiūrų skaičius turi didėti. Pirmoj vietoj, kaip ir įprasta, Youtube, antroj – tik Amerikoj matomas Hulu.

Prie to pačio norisi paminėti ir šią nuorodą, kurioje kalbama apie tai, jog Facebook‘as pasaulyje yra didžiausia viešų ir privačių nuotraukų talpykla, čia per mėnesį persiunčiama daugiau nei 2 milijardai foto. Esame pastebėję ir mes, kad dažnai talpinant nuotraukų galerijas, yra šiokių tokių technologinių problemų dėl Java nuotraukų upload’o. Tikriausiai dėl to Facebook’as vartotojams siūlo išbandyti prototipinį nuotraukų talpinimo modulį.

Po didžiųjų Facebook išvaizdos pasikeitimų, jo kūrėjai pradėjo iš anksto pranešti, kas laukia mūsų Facebook‘e artimiausioj ateity, kaip jis atrodys ir kaip veiks. Tuo dalinai džiaugiasi didieji Facebook aplikacijų kūrėjai, nes dabar jiems aišku, kuria kryptimi dirbti. Facebook artimiausiais pakeitimais, kurie įvyks kitų metų pradžioje, siekia, kad vartotojo naujienų siena būtų kuo švaresnė. Tuo pačiu, programų kūrėjai turi ieškoti naujų kelių į vartotojo profilius.

Facebook‘as patobulino blokavimo iš naujienų sienos funkciją, kuri dabar leidžia vieno mygtuko paspaudimu užblokuoti norimą vartotoją, kuris pernelyg dažnai rašo ant sienos, taip pat galima blokuoti konkrečias aplikacijas. Ankščiau ši funkcija buvo kiek kitokia, tačiau su ja buvo galima užblokuoti kiekvieną testą. Dabar pasigedome, kaip užblokuoti draugo ištransliuotą testo rezultatą, nes viso draugo srauto blokuoti nesinori, tačiau dabartinė funkcija to neleidžia, blokuojamas visas draugo srautas. O INSIDEFACEBOOK gvildena, kaip atblokuoti paslėptą programą.

Užblokuoti testai Facebook'e

Kaip Amerikoje prekiniai ženklai ruošiasi Padėkos dienai, Juodajam penktadieniui ir Kalėdoms Facebook‘e.

Ir naujienų pabaigai, žinia ne apie Facebook‘ą, bet apie jo mažąjį brolį Twitter‘į. Nuo šiol jis klausia ne „What are you doing“, o "What‘s happening". Tikriausiai dėl to, kad visiems atsibodo panašaus pobūdžio informacijas ten skaityti.

Tradiciniai patarimai šiai savaitei

Patarimas No. 1trečiųjų šalių programos, kurios leidžia valdyti Facebook’ą tiesiai iš jūsų Desktop’o

Jei naudojat Facebook’ą su Windows kaip paprasti vartotojai ir norite patogiai matyti ir valdyti ten esančią informaciją, galite pradėti naudoti Fishbowl programą, kurią gamina Microsoft‘as.  Daugiau apie programos funkcijas, šiame Windows komandos Blog‘o įraše. Beje, šią programą patys jau išbandėme ir galime pasakyti, jog su ja Facebook‘as patogus naudoti, aišku, yra keletas problemų su nuotraukų išvaizdavimu ir pan, tačiau laikui bėgant jos turėtų išsispręsti.

Patarimas No. 2 –  Facebook fanų puslapių daugiakalbiškumas

Lietuviško turinio FB puslapių administratoriams tai ne itin reikalinga funkcija, tačiau jei dirbate globaliai, tai jums puikiai tiks. Tarkime, labai paprastas pritaikymo pavyzdys: jūs turite globalų kanalą, kur iki šiol visa informacija buvo pateikiama anglų kalba. Įsivaizduokite, kaip nustebtų, tarkim globalaus prekinio ženklo gerbėjas, gavęs Kalėdinį sveikinimą savąja kalba, tarkim iš Coca Cola? Tuo pačiu tikimės, kad ši funkcija dar tobulės.

Patarimas No. 3 –  Savo interneto puslapiuose palaikykite mėgstamus Facebook projektus įsidėdami konkretaus puslapio skydelį

Nuo šiol, jei esate kokio Facebook gerbėjų puslapio didelis palakytojas, tačiau nesate to puslapio administratorius, į savo svetainę galite įsidėti jūsų palaikomo FB fanų puslapio skydelį, kurį galite pasigaminti čia, o apie tai plačiau INSIDEFACEBOOK.

Facebook fanų palaikymo skydeliai jų svetainėms

Tad ačiū visiems, jog skaitote mūsų savaitines apžvalgas ir iki kito antradienio, kuris mums atneš naują Facebook pranešimų srautą.