Facebook naujienos ir patarimai #14

Sveiki gyvi skaitantys “Komunikacija Facebook’e” antradieninę naujienų apie Facebook‘ą savaitės santrauką, kurioje mes pabandome apžvelgti kas įdomiausio Facebook‘e nutiko per praėjusią savaitę.

Lietuvos savaitės įvykis
Praėjusią savaitę Lietuvos Facebook sastingį išjudino naujas projektas, kuriame kiekvieną dieną atnaujinami duomenys apie lietuviškuosius Facebook projektus. Veidaknygė.lt veikia top principu, jame šiuo metu yra beveik 600 LT Facebook fanų puslapių. Jie rikiuojami pagal praėjusios dienos augimą, pagal fanų skaičių arba galima pasirinkti konkrečią kategoriją, kuriose dar šiokia tokia netvarka. Prie šios žinios norisi pridurti, kad didelis fanų skaičiukas yra neblogai, tačiau didžiausią dėmesį komunikuojant reikėtų kreipti ne į juos, o į pačią komunikaciją ir stebėjimą, kaip jus priima vartotojai-fanai, nes keistai atrodo, kai respublikinis laikraštis džiūgauja, jog jie pagal vakar dienos augimą žiniasklaidos kategorijoje – pirmoje vietoje , nes prisijungė 56 nauji fanai, kai artimiausių „konkurentų“ prieaugis buvo 51. Aišku, pačio socialinio tinklo Facebook populiarinimui tokie straipsniai gerai, tačiau nereikia perlenkti lazdos su įvairiais pareiškimais.

Žiniasklaidos kategorija ne pagal augimą, o pagal fanų skaičių:Veidaknyge.lt topas. Žiniasklaida

Pasaulinių savaitės naujienų santrauka

Per pastarąjį mėnesį Facebook unikalių lankytojų skaičius padidėjo 3%, o Twitter sumažėjo 2%.

Facebook‘as siūlo rengti reklamines kompanijas, nukreiptas į jau prisijungusius vartotojus prie jūsų grupių, fanų puslapių, renginių ir pan. Jei jūsų reklaminė žinia atitinka susibūrusios grupės interesus, ji turės daug daugiau pasisekimo nei tarkim, transliuojama visiems lietuviškiems vartotojams. Reikia pažymėti ir tai, jog jūs galite uždrausti savo vardo rodymą įvairiose trečiųjų šalių reklamose, kuriose jūsų draugams sakoma, kad jūs jau prisijungęs prie to puslapio. Tereikia čia pažymėti, kad nerodyti jūsų vardo reklamose.

Tęsiant reklamos temą, labai gražus konceptas „Doleris vaikų labdarai už kiekvieną naują faną“.

Šiandien Facebook‘as ir Twitter‘is atkeliauja į kompiuterius XBOX 360.

Dar vienas žvilgsnis į artimiausios ateities Facebook‘ą.

Norint apsisaugoti nuo Facebook‘e plintančių imituotų vartotojų spam‘o, tereikia nepriimti į draugus nepažįstamų žmonių ir nespaudinėti nežinomų žmonių nuorodų. Naujasis Koobface worm viruso FB‘e komponentas automatiškai registruoja naujus Fake vartotojus, prisijungia prie įvairių grupių, išsiunčia pakvietimus draugauti, publikuoja žinutes ant draugų sienų su užkrėstomis nuorodomis.

Ir pabaigai, šį kartą 4 tradiciniai patarimai, kurios pavyko šią savaitę pamatyti.

Patarimas No. 1tėvai privalo kontroliuoti savo vaikus, ką jie daro ONLINE. Aiškus ir suprantamas Facebook rašinys, kaip tėvai turėtų kalbėtis, kokių taisyklių laikytis ir pan. Šis punktas labai svarbus jauno žmogaus vystymuisi, tačiau pagrindinė problema, su kuria susiduriama Lietuvoje – dabartinė tėvelių karta dažniausiai yra neįgali paaiškinti vaikams, kas tas socialinis tinklas ar tuo labiau internetas, todėl šios disciplinos galbūt turėtų imtis pradinių klasių mokytojai?

Patarimas No. 2 – jei jūs internete stengiatės nors kiek saugotis, kurti stiprius slaptažodžius, domitės saugumu socialiniuose tinkluose, būtinai apsilankykite puslapyje „Control you info“, kuriame trumpai ir aiškiai pristatomi pagrindiniai saugumo klausimai.

Patarimas No. 3 – jei ruošiatės atidaryti restorano ar kavinės Facebook kanalą, pasižvalgykite į vienus geresnių kanalų, susijusių su žmonių maitinimu. Aišku, pavyzdžiai amerikoniški, tačiau ir iš jų galima šio bei to pasimokyti, kad vėliau, atėjus į FB rinką, nebūtumėte sutikti kaip ateiviai. Kiek teko girdėti, viena pirmųjų maitinimo įstaigų, kuri siūlys kažką nemokamo gerbėjams, Lietuvoje pasirodys netrukus.

Patarimas No. 4 – dar nebandėme, kaip Face.com nuotraukų auto tagginimo funkcija Facebook‘e veikia, tačiau gal kas nors iš jūsų ją išbandys ir parašys trumpą feedback‘ą?

Tad dėkui visiems, kurie domisi Facebook naujienų srautu ir linkėdamas geros komunikacijos su Facebook naujienomis ir patarimais atsisveikinu iki kito antradienio!