FACEBOOK naujienos ir patarimai #5

Sveiki gyvi PDFONTOUR BLOGo skaitytojai. Tikriausiai pastebėjote, jog mūsų tinklaraštis rugsėjį šiek tiek nurimo, tačiau tai ne priežastis nepasirodyti mūsų kol kas „reguliariausiai“ rubrikai, kurios metu kiekvieną antradienį jus supažindiname su praėjusios savaitės naujienomis ir pastebėjimais, kuriuos pavyko pastebėti mums.

Tad pradedame nuo naujienų srauto, kuris, prasidėjus rugsėjui, stipriai intensyvėja.

Pristatytos naujos / patobulintos senosios FACEBOOK funkcijos

Iki šiol turbūt populiariausia FACEBOOK funkcija „rašyti ant sienos ir pranešti, ką dabar veiki“ interaktyvumą pasiekdavo tik per komentarus ir „Like“ mygtuką, tačiau artimiausiu metu rašydami ant sienos turėsime naują funkciją, kuri veikia labai paprastai: jūs rašote – „dabar eina gerti kavos su @vardas į @kavinė“. Tose vietose, kur įrašysite @ ir pirmąsias žmogaus ar fanų puslapio pavadinimo raides, jums iššoks sąrašas, iš kurio galėsite pasirinkti ir taip savo įrašu „prasinešti“ tiek ant to draugo, su kuriuo einate gerti kavos sienos, tiek ant kavinės fanų sienos. Panašiai kaip TWITTERyje.FACEBOOK atnaujino draugų filtrą sugrąžindami filtravimą pagal miestą, tad draugai mielieji, nepamirškite nurodyti savo miesto, nes savajame liste pastebėjau, jog beveik pusė visų mano draugų nėra nurodę vietovės.

iPhone, Nokia, o praėjusią savaitę ir GOOLE Android FACEBOOK versija pasirodė.

Ar jau bandėte naująją FACEBOOK Lite versiją? Jei ne ir norite tai padaryti, nusistatykite savo kalbą į ENGLISH ir pirmyn į http://lite.facebook.com . Iš tikrųjų, mano akimis žiūrint ir skaitant informaciją apie šią FACEBOOK LITE demo versiją, galima suprasti, jog ji skirta tiems, kas turi silpną interneto ryšį, va pvz. tokį, arba tiems, kas nori turėti panašų valdymą kaip Twitter. Aišku, LITE dar turi paūgėti, nes kol kas neturi mobiliosios versijos, bet žinant FACEBOOK servisų plėtrą, gali būti, kad ši versija „nuneš“ tam tikrus social media tinklus.Tyrimai, analizė

Naujienų srautą geriausia atnaujinti antradieniais ir trečiadieniais. Taip savo ataskaitoje teigia VITRUE kolektyvas, kuris išanalizavo FACEBOOK tinklo naudojimosi ypatybes.

Prieš kelias savaites FACEBOOK atnaujino fanų puslapių siunčiamų naujienų modulį, kurio dėka puslapių atnaujinimai matomi kaip privačios žinutės. Kaip teigia ALLFACEBOOK atliktas mini bandymas, pakeitus fanų puslapių naujienų žinučių išvaizdavimą, jų efektyvumas išaugo, t.y. dabar daugiau vartotojų skaito taip siunčiamus atnaujinimus.

Dviprasmybė

Nors programa „FAN CHECK“ pasirodžiusi praėjusią savaitę „užfloodino“ FACEBOOK naujienų srautą iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip kenkėjiška programa, tačiau ji tiesiog pagrįsta gudriu veikimo principu, kuris įtraukia aktyvią FACEBOOK vartotojų dalį į rikiavimus pagal aktyvumą ir parodo aktyviausius tavo draugus, kurie dažniausiai pasisako jūsų sienoje. Šia tema vyko diskusijos pačiame FACEBOOKe, kai draugai stebėdavosi šio „appsu“ ir jo besaikiu „floodu“, greit atsirado ir informacija, kad ši programa kenkėjiška. Tiksliau ne ji, o raktiniai žodžiai, susiję su šios programos pavadinimu. Buvo išplatintas NOD pranešimas, pagal kurį lietuvių žurnalistai greitai surezgė savąją naujieną visiškai neatsižvelgdami į programos kūrėjų išsakytą nuomonę. Kad programa ne itin kenkėjiška rodo ir tai, kad INSIDE FACEBOOK tai aprašo kaip sėkmingą naują APSą. Aišku, nebūtinai visiems reikia galvoti, kad tai gera programa:)PATARIMAI iš pastebėtos praktikos

Patarimas No.1 – Teisė

Amerikietiškas Vetstein Law Group FACEBOOK pavyzdys rodo, kad vartotojai į socialinį tinklą jungiasi palaikyti ne vien pramoginių prekinių ženklų. Konkrečiai šiame kanale yra publikuojamos Vetstein teisininkų naujienos ir karščiausios nuorodos į staipsnius, susijusius su nekilnojamojo turto teise. Šiuo metu kanalas turi kiek daugiau nei 600 gerbėjų, o įkurtas jis prieš porą mėnesių.

Lietuvoje veikiančios teisės įmonės taip pat galėtų panašiai piarintis FACEBOOKe, tik reikėtų pagalvoti, ką be kasdienės įmonės informacijos įdomaus galima būtų pateikti skaitytojui? Galbūt per FB tinklą galima būtų suteikti pirminę nemokamą teisinę pagalbą?

Patarimas No.2 – Vyriausybė

FACEBOOK atidarė fanų puslapį „Facebook and Government“, kuriame visus kviečia dalintis patirtimis, kuriant viešojo sektoriaus gerbėjų puslapius. Iš tikrųjų, šis puslapis dar tik kuriasi, lygiai taip pat FBe kol kas galime rasti tik keletą tikrai pavykusių GOVERNMENT pavyzdžių, bet tikimės, ateity jų daugės, nes kas jau kas, bet viešojo sektoriaus organizacijos, turėtų išnaudoti nemokamą ir funkcionalią platformą šalies gyventojų informavimui. PDFONTOUR nuolat stebi šią rinką, kaupia pavyzdžius bei artimiausioje ateityje pasiūlys keletą idėjų ir koncepcijų, kaip FACEBOOK tinklas galėtų padėti siekti bendravimo, viešumo, ir konktakto su gyventojais Lietuvoje. Verta pažymėti ir tai, jog kol kas Lietuvoje FACEBOOK platforma naudojasi tik Vyriausybė ir Krašto apsaugos ministerija. Tiesa, PDFONTOUR jau keli mėnesiai testuoja FACEBOOK platformą kartu su Birštono kurorto turizmo informacijos centru ir domisi galimybėmis, ar galima kokybiškai viešinti turizmo informaciją pasitelkus FACEBOOK socialinį tinklą.
Tad šiam kartui tiek, tikimės jūsų dėmesio ir po savaitės, antradienį, kai ir vėl pažvelgsime į FACEBOOK įvykius, kurie nutiks per šią savaitę.

Geros dienos ir gražios savaitės!

Patarimas No.2 – VyriausybėFACEBOOK atidarė fanų puslapį „Facebook and Government“, kuriame visus kviečia dalintis patirtimis, kuriant viešojo sektoriaus gerbėjų puslapius. Iš tikrųjų, šis puslapis dar tik kuriasi, lygiai taip pat FBe kol kas galime rasti tik keletą tikrai pavykusių GOVERNMENT pavyzdžių, bet tikimės, ateity jų daugės, nes kas jau kas, bet viešojo sektoriaus organizacijos, turėtų išnaudoti nemokamą ir funkcionalią platformą šalies gyventojų informavimui. PDFONTOUR nuolat stebi šią rinką, kaupia pavyzdžius bei artimiausioje ateityje pasiūlys keletą idėjų ir koncepcijų, kaip FACEBOOK tinklas galėtų padėti siekti bendravimo, viešumo, ir konktakto su gyventojais Lietuvoje. Verta pažymėti ir tai, jog kol kas Lietuvoje FACEBOOK platforma naudojasi tik Vyriausybė ir Krašto apsaugos ministerija. Tiesa, PDFONTOUR jau keli mėnesiai testuoja FACEBOOK platformą kartu su Birštono kurorto turizmo informacijos centru ir domisi galimybėmis, ar galima kokybiškai viešinti turizmo informaciją pasitelkus FACEBOOK socialinį tinklą.


Tad šiam kartui tiek, tikimės jūsų dėmesio ir po savaitės, antradienį, kai ir vėl pažvelgsime į FACEBOOK įvykius, kurie nutiks per šią savaitę.


Geros dienos!