Išankstinis atsiprašymas, skirtas visiems FACEBOOK spam'eriams

Sveiki visi, o ypatingai tie, kurie mėgstate ne tam skirtose vietose brukti savąją virtualią informaciją. Atrodo, dar ne taip seniai forumuose ir IRC kanaluose kovojome su moderatoriais, kurie jautėsi visagaliais ir blokavo jiems neįtinkančias nuomones ar žmones, dabar laikas išmušė ir "social medijai", kur vartotojai kai kuriais atvejais turi visas galimybes tapti "spam" informacijos platintojais, o kai kurie ne tik tas galimybes turi, bet ir šiomis dienomis bando panaudoti savanaudiškiems ir siauriems tikslams.

Pagalbą, susijusią su komunikacija Facebook'e, įvairiems prekiniams ženklams ir organizacijoms teikiame jau daugiau nei pusę metų, per šį laiką kiek galėjome, gilinome savo žinias apie FB, kad vykdomi komunikacijos projektai tik tobulėtų, tačiau kartais visus smagumus ir sėkmę darbinėje veikloje  nutraukia, atrodo menkavertiški dalykai, kaip nutiko šį kartą (kuris labai ilgas ir tęsiasi jau keli mėnesiai). Iš kelių prižiūrimų Facebook fanų puslapių ištrynėme reklaminius, vieno interneto puslapio, prekiaujančio tam tikra produkcija, video "rolikus" ir parašėme laišką šios informacijos platintojui, kad jo info ištrinta ir kad prašome daugiau tokios info šiuose kanaluose neplatinti, nes tai yra ne vieta "kabinti" nesusijusią info.
Atsiprasau bet spaminti nespaminau tik pristaciau nauja daikta tam atinkanciose grupese. Tam ir yra skirtas facebook. Ir nepykite jeigu video bus pakartotas. Tai yra tvarkingas pristatymas.

Siaip nera jokiu taisykliu draudzianciu tai skeilisti. Facebook yra atvira erdve. Tokiu kanalu kaip siena ar tundra festivalis tema atitinka mano sleidziama informacija.

Reklamos skleidėjas / spameris vieną vakarą taip suintensyvėjo, jog užėjus į vieną puslapį ryte ir pamačius vėl jo įdėtą info, nieko kito nebeliko, kaip patikrinti ir visus likusius fanų puslapius, ir tai buvo teisingas pasirinkimas, nes tą kartą buvo ištrinta per 10 jo įdėtų foto su aktyviu interneto adresu į jo e.shopą (jei taip jį galima pavadinti).

Tokią bėdą turime, nes pagal Facebook gero elgesio taisyklę, klientams daugeliu atvejų siūlome palikti atrakintą pagrindinę sieną, kur prekinio ženklo vartotojai galėtų parašyt viešą klausimą / įdėti nuotrauką, susijusią su konkrečiu kanalu / parašyti atsiliepimą. Taip prekiniai ženklai rodo, jog jie draugiški savo vartotojams, tačiau kartais, tokiems asmenims, apie kuriuos šis įrašas, atrodo, jog tos sienos skirtos savą reklamą dėtis. Jie netgi bando aiškinti, kad socialiniai tinklai užsienyje šiukšlynais pavirtę ir kad ką čia jūs priekabiai žiūrite į mano įdėtą reklamą. Facebook vieša erdvė ir galiu dėti, ką noriu ir nieks nepaaiškins. O mes atsakome, kad bent jau mūsų prižiūrimuose kanaluose šiukšlyno nebus, nors ir kaip tie spam'eriai suaktyvėtų. Nemiegosim dieną naktį, bet klientų Facebook kanaluose spamo tikrai nepaliksim...
O kaip traktuojami filmukai, dainos talpinamos jusu lentose pazeidziantys autorines teises. Neieskok razinu siknoje. Nes as galiu traktuoti savo filmuka kaip rasta internete ir tik dalinausi juo su kitais o ne tiesiogine reklama dariau. Traktuoti galima ivairiai. Jeigu lentos autorius nepageidauja vartotoju filmuku paprasciausiai yra funkcija neleisti talpinti ju. Ir viskas tuomet issisprendzia.

Gal galite parasyti kokius projektus jus priziurite tuomet pasistengsime juos aplenkti.

Aišku, spameriai daug naudos įdėję nuorodą ant sienos negaus, nes paprastai, Facebook fanų puslapių vartotojų publikuojamas turinys matomas tik užėjus į tą puslapį, o fanai informaciją iš tų puslapių gauna tada, kai kanalų administratorius įdeda kokią naujieną ir tas pranešimas visiems atsivaizduoja fanų news feed'e.

Dar norėčiau pažymėti, jog ir toliau su kiekvienu lietuvišku spam platintoju asmeniškai susisieksime ir paprašysime nepublikuoti nesusijusios info, jei tie veiksmai bus pakartotini, blokuosim iš konkrečių puslapių su Facebook'e esančiom funkcijom ir siųsim report'us dėl spam informacijos platinimo, o kartais nesupykite ir asmeniškai nepriimkite kai kurių gyvai pasakytų žodžių jums, nes mano asmeninė nuomonė apie spamerius yra kaip ir į kokius, magnetolų vagis.

Ir pabaigai, prie viso šito trečiadienio rašinėlio norėčiau pridėti, jog vakar rytą su tuo nelemtuoju, lapkričio pirmųjų spameriu, kalbėjausi telefonu (prieš mėnesį jau buvome bendravę e-paštu), kur po labai kvailo pokalbio nesusilaikiau ir žinot, kaip kartais būna, telefonu pasakiau viską, ką apie jį galvoju, ir dabar sulaukiu priekaištų iš jo, kad aš jam grasinu fiziškai susidorot. Gerb. spam'eri, gaila, kad Lietuvoj nėra "Cyber Police", tačiau kaip ir minėjau tau telefoninio pokalbio metu, "tavo kiekvienas įdėtas reklaminis video / foto / linkas į bet kurį mūsų moderuojamą fanų puslapį yra spyris visų pirma mums, kurie vėliau, pastebėję tą spam info, turi eiti trinti, tikrinti, blokuoti ir pan."

Tad mielieji spameriai, įsidėmėkite - Lietuviškas Facebook'as jums ne vieta!