Facebook naujienos ir patarimai #12

Sveiki visi, štai mes ir vėl turime galimybę susitikti „Komunikacija Facebook‘e“ tinklaraštyje ir pasižiūrėti, kas naujo ir įdomaus per praėjusią savaitę įvyko Facebook pasaulyje, o kadangi pastaruoju metu jame tik ir matom, jog draugai jungiasi prie įv. grupių, palaikančių senąjį Facebooką, šios savaitės apžvalgoje daugiausiai apie naujoves, susijusias su pastarojo meto bei artimiausiais atnaujinimais ir kalbėsim.

Facebook atnaujinimų atgarsiai, komentarai ir kitos naujovės
Po Facebook‘e plintančių virtualių protestų prieš paskutinius atnaujinimus, „administracija“ tampa draugiškesnė ir visiems praneša, kas naujo Facebook‘e mūsų laukia artimiausių 3 mėn. laikotarpyje.

O jei vis dėl to savo naujienų sraute norite matyti visus pranešimus kaip ir ankščiau, galite pabandyti pasinaudoti šia, per internetą keliaujančia gudrybe, kaip ir toliau „draugauti“ su daug draugų.

Greitu metu Facebook‘as vėl atsinaujins (keletas screenshot‘ų ir informacija apie tai). Atrodo, jog po šių atnaujinimų bus iki galo sutvarkyta privačių žinučių, puslapių atnaujinimų, pakvietimų draugauti ir tapti fanais dalis, šios visos dalys vėl atsiras viename puslapyje.

Paskutiniai Facebook atnaujinimai iššaukė dar vieną slogų dalyką: draugams siūloma padėti senai ar mažai Facebook‘u besinaudojantiems draugams, tačiau internete jau pasirodė informacija, jog kartais „padėti“ siūloma mirusiems pažįstamiems. Facebook‘as sako, kad nutikus tokiam atvejui, reikėtų pranešti jiems, ir tam vartotojui bus „išaldyta“ padėjimo funkcija.

Facebook‘as naująsias privatumo taisykles viešai svarsto su vartotojais. Tai jiems turėtų padėti išvengti atvejų, kai naujovės ir pakeitimai įvedami ir jie susilaukia blogų vartotojų įvertinimų.

Facebook grupės ir Google Facebook indeksavimas
Praėjusią savaitę minėjom grupes kaip gerą alternatyvą kai kuriems prekiniams ženklams ar susivienijimams + nuo šiol jas indeksuoja Google. Manau verta pažymėti ir tai, jog Facebook‘as – pirmoje vietoje pagal Google puslapių skaičiaus indeksavimą (Facebook - 745 mln; Yahoo - 631 mln; YouTube - 549 mln; Amazon.com - 150 mln; Twitter - 115 mln).

Microsoft‘as vis kiša rankas prie Facebook‘o
Praėjusią savaitę skelbta, jog paieška Bing indeksuos Twitter ir Facebook srautus, o jau dabar kalbama ir apie myspace integravimą į Facebook‘ą. Tai turėtų būt gera žinia tiems, kas iki šiol plėtojo savuosius myspeisus. Kiek teko girdėti, įv. djėjams ir muzikantams tai labai patogi priemonė bendravimui virtualiai, patogu talpinti audio, skelbti renginius ir pan (nors nemanau, kad tai tiesa).

Tiesioginė Foo Fighters koncerto transliacija per Facebook‘ą
Naršant po Facebook naujienas kartais pavyksta rasti įdomią žinią, kurią perskaičius apsidžiaugi, kad gyveni tuo metu, kai internetas panaudojamas vis įdomiau. Puikus to pavyzdys – grupės Foo Fighters Facebook fanų puslapis, kuriame praėjusį savaitgalį buvo transliuojamas koncertas grupės gerbėjams Facebook‘e (koncerto video įrašas ir fanų puslapis).Tradiciniai savaitės patarimai. Šį kartą 4.

No.1 – Jei norite paprastesnio Facebook’o, naudokite apkarpytą Lite versiją nuolat, tam tereikia atlikti kelis paprastus veiksmus nustatymuouse.

No.2 – Facebook’ą atnaujinti galite ne tik per įprastą naršyklę. Keli kiti būdai aprašomi čia.

No.3 – Kaip padidinti Facebook fanų puslapio lankomumą / žinomumą?

No.4 – Facebook‘e taip pat galite naudoti shortcut‘us (su Mozilla Firefox).

Tad gero naudojimosi Facebook‘u ir iki kito antradienio!