FACEBOOK skelbia apie esminius profilių atnaujinimus (foto, video)

Kaip ir buvo galima tikėtis, FACEBOOK dar kartą vakar visus nustebino: nors spaudoje iš anksto buvo kalbama, kad bus pristatytas muzikos servisų palaikymas ir kelios kitos naujovės, tačiau FB'as, pristatydamas naujuosius profilius TImeline ir atnaujintą "Open Graph" protokolą, dar kartą smogė visiems kitiems socialiniams tinklams inovacijų galia. Šiame įraše - trumpai apie naujuosius profilius, kuriuos visi vartotojai galės pradėti naudoti nuo rugsėjo 30 dienos.

 

Timeline profiliai - jūsų gyvenimas viename puslapyje
Žmonės tingi spaudinėti ant nuorodų, dėl to internete pasiekiama informacija pastaruoju metu talpinama į vieną ilgą puslapio langą, kad vartotojas, pasinaudojęs pele ar lietimui jautriu ekranu galėtų patogiai ir greitai peržiūrėti reikalingą informaciją. FACEBOOK taip pat eina šiuo keliu ir visą jūsų profilyje iki šiol paskelbtą informaciją rušiuoja į vieną didelį langą, kuriame - visas jūsų gyvenimas: nuotraukos, kurias skelbėte,  pranešimai, aplikacijos, kurias naudojote, vietos, kur lankėtės, ir visa tai viename puslapyje su metų žymėm, kai patogiai galite nukeliauti tarkim iš 2011-ųjų į 2007-uosius.Kiekvieną turinio dalį galite išjungti, jei nenorite, kad ji būtų matoma kitiems. Tokiu būdu Facebook'ą galėsite dar labiau išnaudoti savo įvaizdžio formavimui.

Jei nekantraujate ir norite naujuosius profilius išbandyti netrukus, sekite žingsniais, aprašytais šioje nuorodoje.

 

"Like" mygtuko spaudimas - atgyvena
Sparčiai populiarėjant Facebook'ui kaip socialiniam tinklui ir plečiantis jo funkcionalumui, atsirado poreikis keisti anksčiau buvusius būdus vartotojams dalintis informacija, nes jei į tai nebūtų kreipiamas dėmesys, mūsų visų naujienų srautas taptų vienu dideliu "Like" mygtukų šiukšlynu. Pastaruoju metu ne kartą teko matyti naujienų srautą, kurio informacijoje - vien draugų "Like" mygtukų po straipsniais paspaudimai. Eksponentiškai daugėjant vartotojų, besidalinančių turiniu, daugėja ir perteklinės informacijos naujienų sraute, todėl f8 konferencijos metu buvo pristatyti ir naujieji vartotojų ryšiai su turiniu. To pasekoje galėsime matyti, kad draugas ne tai, kad mėgsta, bet kad su kitais draugais žiūri konkretų filmą, ar klauso naujausios ar mėgstamiausios muzikos, kurios dainų pavadinimai aplikacijų pagalba pasieks ir jūsų draugus. Facebook'as mano, kad tokie vartotojų veiksmai draugams bus kur kas įdomesni ir aktualesni nei tarkim mechaninis "Like" mygtuko paspaudimas po patikusia informacija.

 

Aplikacijų informacija Timeline profilių box'uose - po leidimų davimo aplikacijai
Kiekvienas vartotojas, norintis, kad aplikacijų informacija matytųsi profiliuose, turi leisti įtraukti aplikaciją į savo "Timeline". Patvirtinta aplikacija daugiau niekada neprašys leidimo prie duomenų, tuo pačiu jums nereikia bijoti, kad jūsų naujienų srautas bus užkištas aplikacijų pranešimais, nes visi pranešimai keliaus į konkretų Box'ą jūsų profilyje, o draugai matys, kad jūs su dar keliais savo draugais naudojatės konkrečia aplikacija.

 

Neesminiai aplikacijų pranešimai iš naujienų srauto keliauja į dešinės pusės naująją skiltį
Tai taikoma aplikacijų ir žaidimų naujienų srauto pranešimams, kurių po truputį norima atsisakyti teigiant, kad geros ir vartotojų naudojamos ir mėgstamos aplikacijos bus atrandamos paprastai, per draugų ryšius ir sisteminiai pranešimai iš aplikacijų yra atgyvena. Tačiau jau dabar nuogastaujama, jog "tickeryje" vyraus dainų pavadinimų "spamas". Kaip bus, vėliau pamatysim patys.

 

Daugiau laisvalaikio pramogų - tiesiai per atnaujintą Facebook'ą


Nors naujosios developerių funkcijos jau pasiekiamos visiems, Facebook'as, pristatydamas naujausias paslaugas, jau pateikė ir konkrečių pavyzdžių, kaip pavyko įdiegti naująsias integracijas kartu su partneriais.

Štai keli pavyzdžiai:

Muzikos servisas Spotify, leidžiantis matyti, ką šiuo metu klauso jūsų draugai ir perklausyti kartu. Paslauga įdiegta su keliolika internetinių muzikos servisų. Dėl integracijos su Facebook'u naujiems vartotojams panaikinta registracijos opcija tik su pakvietimu, vartojimas išplėstas į kitas šalis, net tik JAV, o nauji vartotojai servisu galės naudotis 6 mėn. visiškai nemokamai.Washington Post naujienų skaityklė, paremta draugų skaitytais straipsniais. 

Linkime sėkmės visiems kūrėjams, kurie dirba su Facebook'o "Open Graph" protokolu, ištvermės vartotojams, kurie dar kartą turės išmokti naujojo Facebook'o navigaciją.

Skaitytojai, ką manote apie šiuos Facebook'o atnaujinimus?