Aplikacijų skelbiami įrašai naujienų sraute gali būti iki 90% mažiau efektyvūs

Populiarėjant Facebook aplikacijoms, radosi būdų, kaip atnaujinti savo profilio ar puslapio srautą automatiniu būdu. Iš pirmo žvilgsnio vartotojams tai patogu, tačiau lyginant šio tipo įrašų efektyvumą, kai kuriais atvejais jie net iki 90% mažiau matomi ir pastebimi vartotojų. Apie tai ir kviečiame skaityti šiame įraše.
Neseniai kompanija Applum paskelbė 50000 Facebook puslapių ir daugiau nei 1mln. naujienų įrašų tyrimo duomenis, kuriuos išanalizavus paaiškėjo, jog TOP10 aplikacijos, skelbiančios naujienų srauto įrašus, sulaukia iki 88% mažiau komentarų ir „like“ paspaudimų.

Kaip matome iš praktikos, kuo populiaresnė aplikacija ir kuo daugiau puslapių ją naudoja, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų automatiškai paskelbtas įrašas bus mažiau matomas, o gal ir iš viso nepastebėtas jūsų skaitytojų. Taip yra dėl to, jog Facebook sutraukia panašius naujienų srauto įrašus, o tos pačios aplikacijos naujienos, nepaisant to, kad keliauja iš skirtingų fanų puslapių, yra sutraukiami į vieną krūvą.

Prisimename vieną populiariausių automatinio naujienų skelbimo  programą „Networked Blogs“, leidžiančią tiek tinklaraštininkams, tiek bet kuriai naujienų modulį ir RSS funkciją turinčiai interneto svetainei automatiškai skelbti nuorodas į naujausią puslapio turinį (detales diegimo instrukcijas buvome pateikę prieš kurį laiką). Aplikacijai populiarėjant, atsirado vis daugiau profilių ir puslapių, kurie ėmė naudoti šį būdą, o tai sudarė papildomų problemų puslapių fanams naujienų sraute pamatyti naujus įrašus.

Identifikuojame 4 pagrindines problemas, dėl ko šie įrašai mažiau matomi nei paskelbti įprastai, naudojant standartines Facebook priemones (įrašų skelbimas per Facebook.com, mobiliąją aplikaciją ar mobilųjį puslapį, nenaudojant trečiųjų šalių aplikacijų):

  • Turinys nepritaikytas Facebook srautui;

  • Naujienų srauto įrašai gali būti sutraukti;

  • Didelė tikimybė, kad įrašai skelbiami automatiškai, tai vartotojams neturėtų patikti.

  • Vartotojai užblokavę nors vieno puslapio naujienų srautą, skelbiamą aplikacijos, užblokuoja visų kitų puslapių naujienų srautą, skelbiamą aplikacijos.


Facebook norėdamas, kad kuo daugiau vartotojų naudotųsi standartinėmis portalo funkcijomis, galimai specialiai yra „apkarpęs“ informacijos skelbimo per aplikacijas sklidimo lauką, tuo pačiu, jei  naujienų srauto pranešimai, skelbiami aplikacijų, nebūtų sutraukti, galimi įvairūs naujienų srauto „floodinimai“.

Įdomu tai, jog kai kurios kompanijos vartotojams siūlo automatizuotus sprendimus atnaujinti Facebook puslapio srautą ir net neįvardina tai kaip problemos, nors ji tikrai yra. Tai ir TweetDeck, HootSuite, Networked Blogs, bei didžioji dalis aplikacijų, palaikančių automatinį naujienų skelbimą sraute.

Mes patys esame susidūrę su keliomis aplikacijomis, turinčias aukščiau aptartą funkcionalumą ir sutinkame, kad vartotojai tokio tipo įrašus mėgsta tikrai mažiau nei standartinius. Tai jaučiame dėl tokių įrašų paspaudimų skaičiaus, komentarų rašymo ir „laikinimo“. Tai pastebėjome tiek su „Bambuser“, kuris leidžia transliuojant iš mobilaus įrenginio suformuoti sisteminį pranešimą vartotojams, tiek su „RSS Grafitti“ ar „Networked Blogs“, kuris skelbia naujausią jūsų turinį iš RSS srauto.

Taigi, pabaigai, viena paprasta rekomendacija: kai tik įmanoma, skelbkite naujienų įrašus ar nuorodas naudodamiesi standartiniu Facebook funckionalumu, kurį galite pasiekti tiek per interneto naršyklę, tiek per mobiliąsias Facebook aplikacijas, skirtas įvairiems mobiliesiems telefonams.