FACEBOOK pristato video pokalbius, grupinį chatą ir atnaujintą chato dizainą

Jau kuris laikas socialinis tinklas FACEBOOK niekuo nestebino. Matyt buvo tam priežasčių, o viena iš jų – visi laukė, kol pasirodys visiškai neseniai mistiniu buvęs „Google+”. Tad kaip ir reikėjo tikėtis, nepraėjus nei savaitei po naujojo „Google“ socialinio tinklo atsiradimo, Facebook skelbia, kad netrukus bus pristatyta kažkas pritrenkiančio. Tad būtent apie tai ir šios dienos rašinys, kurį rašome stebėdami gyvą vaizdą iš Facebook būstinės.

Dar prieš renginį interneto spauda mirgėjo nuo pranešimų, jog bus pristatoma vaizdo pokalbių paslauga, kurią FACEBOOK turėtų diegti su SKYPE, taip pat kai kur buvo užsimenama apie iPad aplikaciją. Minimas ir slėptas projektas pavadinimu „Spartan“.

Prasidedant 2011-ųjų naujovių sezonui, FACEBOOK įkūrėjas Markas Zuckerbergas pasakė, kad per artimiausią mėnesį bus pristatyta daug naujų dalykų. Taip pat trumpai aptarta, kad per praėjusius penkerius metus FACEBOOK daug dirbo, kad sujungtų žmones įvairiose pasaulio šalyse, o artimiausias penkmetis skiriamas tam, kad socialiniame tinkle žmonės galėtų betarpiškai ir įvairiais bei patogiais būdais bendrauti vieni su kitais, taip pat kad verslas rastų įdomių būdų bendrauti su savo vartotojais.

Šiandien pristatomas naujas chato dizainas, grupinis chatas ir video pokalbiai. Kitais žodžiais tariant, FACEBOOK šiandien praneša apie tobulinamus privačius komunikacijos kanalus, kad su draugais iš bet kurios pasaulio šalies galėtume bendrauti dar patogiau.

 

Vaizdo skambučiai


SKYPE savo bloge jau paskelbė vaizdą, kaip atrodys vaizdo pokalbiai Facebook‘e.Teigiama, kad vartotojui tereikės instaliuoti naršyklės papildinį ir vaizdo pokalbiai Facebook'e veiks be jokios papildomos įrangos. Kalbama, jog tai revoliucinis vaizdo skambučių būdas, nes anksčiau abu pašnekovai turėdavo instaliuoti programinę įrangą; šiuo atveju pakaks interneto naršyklės, mažo 29kb priedo naršyklei ir mikrofono su kamera vaizdo skambučiams. Galbūt ateityje turėsime galimybę naudotis ir grupiniais vaizdo skambučiais?

FB'as sako, kad norintys naudotis naująja vaizdo skambučių paslauga, turėtų keliauti čia + detali THE NEXT WEB instrukcija + dar vienas paaiškinamasis įrašas.

Kaip veikia vaizdo skambučių paslauga (video)

Grupinio chato galimybė


Šios paslaugos atsiradimą FACEBOOK sieja su tuo, kad apie 50% vartotojų jau naudojasi naujuoju grupių moduliu, kuriame yra ir grupinio chato galimybė. Dabar ši paslauga perkeliama visiems vartotojams, kad jie nekurdami grupių, galėtų turėti atskirus grupinius pokalbių kambarius Facebook'e. 

Naujos chato funkcijos ir dizainas


Pakankamai svarbus atnaujinimas FACEBOOK žinučių sistemoje - galimybė tam tikriems draugų sąrašams nerodyti, kad esate ONLINE.Taip pat šiek tiek atnaujinama chato išvaizda. 

Lauksime naujųjų FACEBOOK paslaugų pasirodymo ir tikimės, kad jos pasirodys visiems vartotojams kur kas greičiau, nei buvo įjungta naujoji žinučių sistema. Ir mums atrodo, kad šį kartą viskas bus kur kas greičiau, vis gi, naujas socialinių tinklų vilkas "Google+" atakuoja.