Facebook vartotojai gali vėl tapti bent šiek tiek privatesni

Praėjus daugiau nei metams po naujųjų funkcijų, tokių kaip "Like" mygtuko ar naujojo privatumo ir aplikacijų skydo, atsiradimo, vėl sugrąžintos privatumo funkcijos, leidžiančios savo draugams nerodyti, ką jūs ką tik "palaikinote", prie kokio puslapio prisijungėte, kokia naujiena jums patinka, kokiame renginyje dalyvausite ar kokio draugo įrašą pakomentavote. Ir nors Facebook anksčiau teigė, jog anoniminio interneto era jau baigėsi, tačiau neseniai sugrįžo funkcijos, leidžiančios mažinti skleidžiamo viralo iš privataus profilio skaičių.

Nors nesu privataus profilio nustatymų guru, tačiau jei nežinau, kas kur nusistato, tai bent jau išsiaiškinu, kas ir kaip. Panašiai buvo ir su nustatymais, kuriuos FB'as netikėtai nelauktai vieną dieną panaikino. Ieškojau ieškojau, tačiau bergždžiai. Anksčiau statuso pranešimus trindavau rankiniu būdu, nes maniau, kad sisteminiai pranešimai vardan viralo yra nereikalingas spamas:) O štai, išaušus sekmadieniui, tiesiog norėjau standartiškai ištrinti dar vieną statuso pranešimą kai pamačiau sugrįžusią funkciją!!!Kaip naudotis?

  • Keliaujate į savo privataus profilio sieną;

  • Pasirenkate sisteminė pranešimą ir spaudžiate šalia jo dešinėje esantį "x";

  • Paspaudę "x" pasirenkate reikšmę "slėpti visus šios veiklos pranešimus";

  • Viskas, nuo šiol jums nebereikės mėtyti pėdų;

  • Jei norite sugrąžinti nustatymus ir pranešimus rodyti, eikite į profilio apačioje po naujienų srautu esantį meniu "Redaguoti nustatymus".


Taigi, nuo šiol ir vėl galite blokuoti sisteminius pranešimus, kurie skirti vardan viralo, bet nieko bendro neturi su asmens duomenų apsauga. Juk mes nemėgstam, kai kažkas gatve seka paskui mus, lygiai taip pat, kaip nejaukiai jaučiamės neapšviestoje vietoje. Tad iki šiol man buvo sunkiai suprantama, kad dėl viralo galima aukoti privatumą. Atrodo, tą suprato ir Facebook'as, bet kaip teigia komentatoriai, tai tikriausiai neapsiėjo be "Google +" pagalbos :)

Kol kas oficialios informacijos apie tai nėra, vis gi, Amerikoje šį savaitgalį vyksta "July 4" renginiai. Galbūt tai Facebook dovana vartotojams? Šiaip ar taip, reikia laukti trečiadienio, kada bus paskelbtos naujovės, liečiančios vaizdo skambučius, galbūt tuo pačiu bus pristatytas ir pakitęs FB'o požiūris į vartotojų privatumą?