Teisės studentų tyrimas - Facebook vartotojai turėtų būti atsargesni

Lietuvoje pastaruoju metu internetinė spauda tiesiog mirga nuo straipsnių, kurie parengti cituojant “Facebook” profiliuose skelbiamą informaciją. Viešiems asmenims tai galimybė paprastu būdu būti atvirais ir matomais, tačiau žmonėms, negyvenantiems viešo gyvenimo, svarbu  neprisidaryti bėdos, kurią gali padaryti viena neapdairiai paskelbta nuotrauka, ne vietoje ir ne laiku užrašyta frazė profilio biografijoje ar tiesiog nenustatyti privatumo nustatymai. Tačiau šiandien ne apie tai, kaip apsaugoti savo asmeninius duomenis, o apie JAV atliktą teisės mokyklų studentų tyrimą, kuriame bandoma išsiaiškinti, ar “Facebook” yra vartotojų turinio, kuris gali turėti problemų dėl įstatymų pažeidimų.

Pagal neseniai atliktą Kaplan PMBR Bar Rewiev tyrimą su trečiakursiais teisės mokyklų studentais, beveik pusė (49%) apklaustųjų teigė, kad jie matė kažką arba kažkieno "Facebook" puslapį ar profilį, kuris galėtų turėti problemų dėl įstatymų pažeidimų. Netikėčiausia yra tai, kad 44% šių respondentų teigė, kad tariamas teisės pažeidėjas buvo teisės mokyklos studentas arba advokatas, tad kyla klausimas: ar neturėtų tie, kurie išmano teisę geriausiai, elgtis atsargiau ir atsakingiau?

Teigiamas apklausos aspektas: 76% respondentų atsakė, kad tai, ko jie išmoko teisės studijose, padėjo sureguliuoti informaciją, kurią jie skelbia savo "Facebook" puslapyje.

"Tas faktas, kad beveik pusė respondentų matė kažką neteisėto paskelbto "Facebook", dar nereiškia, kad mes esame nusikaltėlių visuomenė. Nelegali veikla gali reikšti nepilnamečius, geriančius alų, ar asmenis, rūkančius Kubos cigarus. Bet taip pat atsižvelgiant į jų profesinio tobulėjimo raidos etapą, teisės studentai daug geriau išmano  teisines subtilybes, - sakė Steve Marietti, Kaplan PMBR Bar Rewiev akademinių programų vykdantysis direktorius. "Nepaisant to, yra protinga būti atsargiems, nes tai, ką skelbiate “Facebook”, gali potencialiai būti panaudota prieš jus teisme."

Tad kaip jau tikriausiai patys supratote, “Facebook” ir kiti socialiniai tinklai tampa plačiai vartojama paslauga ne tik sužinoti reikiamą informaciją, pabendrauti su draugais, bet ir jums pakenkti. Aišku, visada turite pasirinkimą laikytis taisyklės “prieš ką nors skelbiant gerai dar kartą pagalvoti, ar tai nepakenks man ir po 10 metų”.