Ar tėvai atsakingai elgiasi su savo jaunųjų atžalų nuotraukomis Facebook‘e?

Jei pažvelgtume į šeimos struktūrą, tėvai visuomet buvo protingesni už vaikus, nes jie patyrę, praėję daug gyvenimo negandų ir pan. Tačiau jei pažiūrėsime, kaip jaunų vaikų tėvai elgiasi Facebook‘e, mūsų nuomonė gali pasikeisti  180 laipsnių kampu. Čia aš kalbu apie besaikį tėvelių (tiksliau mamyčių) norą bet kokiu atveju nugalėti gražiausio vaiko nuotraukų konkursuose, apie kurios ir norėčiau pakalbėti šiame įraše.


Kodėl į tai atkreipėme dėmesį?


Šiuo metu lietuviškoji FACEBOOK erdvė išgyvena foto konkursų renesansą, kurių temos pačios įvairiausios: nuo gražiausios merginos/vaikino konkurso iki nerealiausio kūdikio rinkimų. Nors šie konkursai rengiami nelegaliai, t.y. neturint FACEBOOK leidimo panaudoti platformą, apie tai šiandien nekalbėsime. Plačiau norisi aptarti patį foto turinį.

Karts nuo karto mus pasiekia vartotojų klausimai ir pastebėjimai apie tokio pobūdžio konkursus, kuriuose renkamos gražiausių vaikų nuotraukos. Mūsų klausia, ar Facebook‘as nereglamentuoja vaikų nuotraukų skelbimo ir pan, ar tai legalu, nes niekur nėra apie tai plačiau parašyta.

Subjektyviai galime atsakyti: jei mes saugome savo vaikus ir nenorime, kad jiems nieko blogo nenutiktų, neplatinkime ir jų nuotraukų, kurios po jų paskelbimo tampa prieinamos ne tik konkurso rengėjams, bet ir bet kokio plauko asmenims, kurie galbūt užsiima kokiais nors mums atrodančiais nešvariais dalykais ir taip gali kilti grėsmė jums ir jūsų vaikui, kurio nuotrauką tiesiog išsiuntėte į gražiausios nuotraukos konkursą.

Kokios foto konkursų grėsmės?  • Konkursai, kurie rengiami be aiškiai įvardintų organizatorių, privatumo politikų, taisyklių, kelia didelę grėsmę, kad surinktos nuotraukos bus panaudotos kokiam nors užsienio interneto projektui ar katalogui..  • Tėvai, paskelbdami nuotraukas, sukelia grėsmes vaikams, kai nuotraukos yra peržiūrimos ir įv. plauko maniakų...  • Azartas menkai susijęs su protingumo principais, todėl tėveliai (dažniausiai mamytės), tampa „spamerėmis“ visais įmanomais kanalais bandydamos prastumti savo vaiko nuotrauką ir gauti kuo daugiau LIKE...Kitos dažniausiai daromos tėvelių klaidos pasitelkiant FACEBOOK socialinį tinklą  • Įkuriamas profilis ką tik gimusiam vaikui (FACEBOOK taisyklės leidžia kurti profilius nuo 13 metų). Galbūt jūsų vaikas nesinaudos socialiniais tinklais?
  • Informacijos su kūdikių nuotraukomis besaikis platinimas privačiuose profiliuose (ar jūsų draugai nori kiekvieną savaitę matyti naujausius jūsų vaiko nuotykius, kurie labai svarbūs jums, bet mažai aplinkiniams?)


Kaip matote, turime tikrai daug grėsmių, kurios ateityje gali atsiliepti mūsų mažosioms atžaloms. Ir jei yra kursai naujoms mamytėms kaip pagimdyti, kaip žengti pirmuosius žingsnius, galbūt reikėtų ir kursų, kaip elgtis jauniesiems tėveliams su vaikų informacija socialiniuose tinkluose?

Ačiū už dėmesį, buvo labai įdomu aptarti šią temą! Tuo pačiu laukiame jūsų komentarų šia tema.