Pilietinės žiniasklaidos projektams KAS VYKSTA ieškomi miesto šaukliai Lietuvoje!

Sveiki, norime pasidžiaugti, kad tuo metu, kai verslas kovoja dėl kiekvieno lito ir žiūri kaip „išmelžti“ dar daugiau naudos, Lietuvoje atsirado socialiai atsakinga kompanija, kuri atkreipė dėmesį į virtualių lokalių bendruomenių kūrimą panaudojant FACEBOOK tinklo galimybes. To pasekoje ir gimė šis bendradarbiavimas tarp projektų ”Kas vyksta“ ir Sony Ericsson Lietuva, kuris, tikimės, padės tiek būsimiems artimiausiu metu planuojamų paleisti projektų administratoriams, tiek miestų gyventojams, kurie domisi, kas vyksta jų mieste.

„Kas vyksta“ projektas - nauja pilietinės žurnalistikos forma, kai didžiausiuose Lietuvos miestuose įkurtuose socialinio tinklo FACEBOOK puslapiuose kiekvienas aktyvus ir pilietiškas gyventojas, nepriklausomai nuo jo amžiaus ir išsilavinimo, turi galimybę kurti bendrą naujienų srautą, kuriame galima rasti aktualią ir operatyvią informaciją iš miesto, ją komentuoti, pasidalinti su draugais ir pan. Taip sudaroma galimybė kiekvienam nemokamai pranešti apie iniciatyvą ar renginį ar išsakyti savo nuomonę aktualiais miesto klausimais.

Tokio tipo projektai – puiki pilietinės žiniasklaidos skatinimo forma, kai patys gyventojai kuria turinį apie tai, kas vyksta mieste, aktyviai diskutuoja su virtualia miestiečių bendruomene, kelia visiems rūpimus klausimus, susijusius su gyvenimo kokybe. Kitais žodžiais tariant, kuria virtualų miesto laikraštį socialiniame FACEBOOK tinkle.

Kad projektai būtų gyvybingi, kiekviename mieste turi būti savas šauklys. Niekas geriau nepajus miesto pulso, kaip žmogus, kasdien gyvenantis konkretaus miesto ritmu. Kad tokių žmonių yra, nei kiek neabejojame, tad šiuolaikinių komunikacinių priemonių pagalba tikimės pradiniame etape su tokiais miesto aktyvistais susipažinti.Šiuo metu vyksta pirmasis projekto etapas, kurio metu buriama auditorija projekte “Kas vyksta Kaune”, artimiausiu metu startuoja “Kas vyksta Druskininkuose”, kuris sąraše atsirado, kai į mus kreipėsi iniciatyvus jaunuolis, kuris nori prisidėti prie savo miesto informacinio kanalo kūrimo. Todėl net ir tada, jei pradiniame sąraše nerasite savo miesto ar miestelio pavadinimo, nenusiminkite ir jį drąsiai siūlykite į sąrašus (jei žinoma norite ir patys pridėti ranką).

Atsiradus vietiniams administratoriams pradiniu etapu planuojame paleisti „Kas vyksta Vilniuje“, „Kas vyksta Klaipėdoje“, „Kas vyksta Panevėžyje“, „Kas vyksta Šiauliuose“, „Kas vyksta Alytuje“ projektus.

Tad norime pakviesti aktyvius, iniciatyvius, turinčius energijos ir lietuvių kalbą puikiai išmanančius įvairių miestų ir miestelių gyventojus, panaudojant moderniausias socialinių tinklų priemones, jungtis ir tapti savo miesto virtualiais šaukliais “Kas vyksta Tavo mieste” projektuose.

Jūsų veiklą turėtų lydėti karštų reportažų rengimas, aktualios informacijos nuolatinis skelbimas, diskusijų inicijavimas ir žinoma, informacijos apie renginius skelbimas ir dalyvavimas juose.

Viešoji įstaiga „Elektroninio verslo ir inovacijų agentūra“ kiekvieną projektą aprūpins naujausiomis aplikacijomis (naujienos, renginiai, orai, žaidimai ir pan).

Jei norite tapti savo miesto šaukliu, tuomet jūsų motyvacinių laiškų lauksime el. paštu miesto.sauklys[eta]pdfontour.com


Ir jau visai pabaigai:  kiekvienas pirmasis „miesto šauklys" gaus „Sony Ericsson“ išmanųjį telefoną, užtikrinantį puikią foto/vaizdo kokybę operatyviam reportažui paruošti. Už tai dėkojame šio gamintojo atstovams Lietuvoje, kad sutiko palaikyti šią socialinę idėją, buriančią miestiečius į virtualią bendruomenę ir skatinančius veiksmą mieste, kuriame gyvename!