FACEBOOK naujienos ir patarimai #64

Sveiki visi, skaitantys „Komunikacija Facebook‘e“ įrašus. Šiandien, kaip ir kiekvieną antradienį norime apžvelgti praėjusios savaitės naujienų srautą, su kuriuo teko susipažinti. Beje, nuo šios savaitės didesnį dėmesį skiriame saugumo ir spam naujienoms, nes ši tema dėl vartotojų neišprusimo ir marketingo specialistų bandymo eiti į kitą pusę mūsų šalyje (kaip ir visame likusiame pasaulyje) itin aktuali.


Atnaujintos / naujos funkcijos


Bandomuoju režimu paleistas SPAM filtras puslapiams. Po pirmųjų bandymo dienų galime teigti, jog bent jau kol kas jis veikia nekokybiškai, nes vartotojų kuriamo turinio projektuose, kur žmonės patys talpina informaciją ant sienos, daug pranešimų yra perkeliami būtent į SPAM filtrą. Tikimės, jog šis naujasis modulis dar tikrai tobulės.

Friendship statusas nuo šiol ne tik rodys, kokia jūsų būklė, bet ir sukurs atskirą puslapį, kuriame rasite visą info, kuria dalinotės su savo draugu Facebook‘e. Puslapis bus lyg atskira jūsų dviejų respublika. Dalinai tai primena naująjį grupių modulį.

Atnaujintas puslapių administratorių valdymo meniu.

Puslapių administratorių nustatymuose panaikinta funkcija, leidžianti ištrinti puslapio įkūrėją. Prasivalėte?

Nuo šiol puslapiui paspausti UNLIKE galima daug lengviau, nes mygtukas perkeltas ir į kiekvieną naujienų sraute skelbiamą pranešimą.

FB Places modulyje atsiranda labiausiai savaitės draugų lankomų vietų sąrašai.

Facebook‘as slapta testuoja naująjį PLACES servisą DEALS.


FACEBOOK naujienos


Facebook’as užpildė dokumentus dar vienam patentui gauti. Šį kartą – reklamos moduliui, kuris leidžia vartotojams siūlyti socialinį advokatavimą, t.y. kai jūsų draugui rodoma reklama, kuri susieta su jūsų draugo ryšiais konkrečiam prekės ženklui.

Facebook‘as ieško kur pasisamdyti pasaulinį viešųjų ryšių vadovą. Tarp reikalaujamų patirčių – 15 metų patirtis marketingo srityje.

Tai vis dėl to slaptas FACEBOOK Mobile projektas egzistuoja. Aišku, informacijos apie jį nedaug. Žinom dar tai, kad ateinantį trečiadienį ruošiamasi kažką didelio susijusio su šia sritimi pristatyti.

Ilgametis FACEBOOK Ads vadovas metų gale palieka kompaniją ir žada daugiau dėmesio skirti savo šeimai.

Facebook‘as nusiperka ir išjungia Drop.io servisą. Galima tikėtis, kad kažkas tokio rasis ir Facebook‘e.

Facebook‘as paleis portalą apie žaidimus.


Kitos naujienos


CNN rašo apie tai, kaip sunku , o kartais ir neįmanoma pasiekti FACEBOOK klientų aptarnavimo centrą. Dėl ko taip yra?

Foursquare pirmą kartą panaudotas atsižymint ir kosmose.

Apie ateities lokalią komerciją. Jums reikės Facebook+Foursqure+Yelp+Groupon.

Laukiam viešos DIASPORA alpha versijos.


Integracijos


GOOGLE seka FACEBOOK ir BING pėdomis ir taip pat siūlo paieškos rezultatus, praturtintus socialine vartotojų patirtimi.

PayPal‘as oficialiai paskelbė apie naująjį mokėjimų sprendimą, skirtą virtualioms dovanoms.

Mobilaus ryšio operatorius AT&T testuoja mobiliuosius mokėjimus eliminuojant kreditinę kortelę.

Bit.ly ir FACEBOOK dirba kartu vartotojams siūlydami adresų  trumpinimo tarnybą on.fb.me.

Rusijos interneto paieškos gigantė YANDEX pradėjo indeksuoti FACEBOOK duomenis.

Statistika


Tyrimas atskleidžia, kada socialiniuose tinkluose pasaulyje – informacijos transliavimo bumas, o kada – tyla.

Kada FACEBOOK vartotojai aktyviausi?

Per pastaruosius kelis mėnesius TWITTER pasipildė 30 mln. naujų vartotojų ir dabar jų skaičius sieka 175 milijonus.

Saugumas


Prieš skelbdami informaciją socialiniuose tinkluose gerai pagalvokite, ar tai jums nepakenks. Viešoje erdvėje daugėja informacijos, kad vis daugiau organizacijų ieško informacijos apie konkrečius vartotojus, pasitelkdami socialinius tinklus, vieni iš jų – informacijos apie skolininkus rinkėjai.

Facebook‘as žino jūsų seksualinę orientaciją, o reklamos užsakovai gali konfiguruoti reklamines kampanijas ir pagal tai.

Vartotojai, dėl sistemos neišmanymo, dažnai nutekina informaciją patys to nežinodami. Konkretus amerikoniškas pavyzdys...

Facebook‘as atnaujino USER ID naudojimo politiką, kuria aplikacijų kūrėjai naudojosi ir trečioms šalims pardavinėjo vartotojų duomenis.

Naujausios Facebook‘o sankcijos aplikacijų kūrėjams.

Internete plinta Firefox naršyklėms skirtas priedas Firesheep, galintis prisijungti prie svetimo profilio, kuriuo neseniai buvo naudojamasi tame pačiame wifi tinkle. Kaip teigia programos kūrėjas, šiuo savo kūriniu jis nori atkreipti FACEBOOK dėmesį į saugumo klausimus naudojantis socialiniu tinklu prisijungus per viešuosius belaidžio interneto taškus.

Vis dažniau interneto erdvėje pasirodo informacija apie neteisėtus aplikacijų kūrėjų veiksmus, kuriais perpardavinėjami/perduodami aplikacijų pagalba surinktų asmeninių FACEBOOK vartotojų duomenys. Tuo tarpu Facebook‘as tikisi artimiausiu metu šią problemą išspręsti.

Kad saugumo problemų socialiniuose tinkluose jums kiltų kuo mažiau, kviečiame išbandyti naująją aplikaciją, kuri skanuoja jūsų FACEBOOK profilį ir ieško saugumo spragų, kurios aprašytos aukščiau.  BitDefender’s New Safego aplikaciją rasite čia, o plačiau su ja susipažinti čia.Tiek informacijos šiam kartui!