Jau veikia atnaujintas grupių modulis

Kaip tikriausiai jau girdėjote, vakar Palo Alto esančiame FACEBOOK ofise buvo pristatomos naujosios šio socialinio tinklo funkcijos. Nors prieš pristatymą internete netilo kalbos, kas šį kartą bus pristatoma, tačiau nieks taip tiksliai ir neatspėjo, o minčių, žinoma buvo ir panašių, o šiam įraše norime jums pristatyti naująjį GRUPIŲ modulį.


Apie naująsias grupes


Per pastaruosius metus, kai buvo praplėstas FAN arba LIKE pages funkcionalumas, kuo toliau, tuo labiau grupių modulis buvo po truputį primirštamas. Tačiau po vakar tapo aišku, jog Facebook‘as, stebėdamas konkurentų veiksmus ir nenorėdamas užleisti nei vienos pozicijos, pilnai atnaujino grupių modulį.

Reikia paminėti, kad ankstesnės grupės buvo mažiau integruotos į FACEBOOK ekosistemą, veikė lyg atskiras modulis, tačiau po šių pakeitimų viskas integruojasi. Artimoj ateity, kai bus atnaujintas informacijos skelbimo modulis, info grupės nariams bus galima persiųsti net ir per įprastą varototojo „NEWS FEED“.  Tinklo kūrėjai tikisi, kad tai dalinai pakeis žmonių mažai naudojamus „Draugų sąrašus“. Kaip visa tai veikia, kviečiame pažiūrėti video.Reikia pažymėti, jog senosios grupės neišnyks, tačiau nuo naujų jos bus atskirtos. Kol kas apskritai nėra daug informacijos, kas galės naudoti grupių naująjį modulį, tačiau ateityje informacijos tikrai padaugės.


Naujos grupių funkcijos
  • Grupės nariai gali nusistatyti, kad apie atnaujinimus grupėje būtų siunčiamas pranešimas į el. paštą;

  • Grupinis chat‘as, kuris neoficialiom žiniom, veiks grupėse, kuriose bus iki 250 narių;

  • Tekstinių failų kūrimas ir dalinimasis su grupės nariais;

  • Palaikomi mobilieji įrenginiai dirbant su grupėm;

  • Facebook Graph API palaikymas grupėse.Kaip patys supratom iš LIVE video ir informacijos internete, grupių modulis skirtas bendrauti uždarose draugų, giminaičių ar bendradarbių ekosistemose, nebijant, jog informacija išplis tiems, kas jos neturi pamatyti: pvz. žinutė ar klausimas tik šeimos nariams, su kuriais turite atskirą grupę, arba patarimas darbo kolektyvui, su kuriais turite uždarą grupę.

Naujasis grupių modulis, kaip rašoma, sumodeliuotas mažoms bendruomenėms, kurių dydis iki 250 narių, grupių skaičius nėra ribojamas. Taip pat tikimasi, kad tai bus naujas žmonių bendravimo modelis, kuriame jie bus atviresni ir labiau saugesni dėl skelbiamos informacijos nutekėjimo. Aišku, jei naudosit uždarų grupių funkciją.

Šio įrašo komentaruose mintimis kviečiame pasidalinti ir jus, ką galvojate apie šią atnaujintą grupių funkciją?

(informacija dalinai parengta pagal FACEBOOK, INSIDEFACEBOOK, ALLFACEBOOK medžiagą)

Atnaujinta 2010.10.11


Išsamus INSIDEFACEBOOK aprašymas apie visas grupių funkcijas.


Taip pat aprašoma, kaip spręsti dilemą, jei gaunate per daug pranešimų apie grupių atnaujinimus į el. paštą.

Pristačius naująsias grupių funkcijas, internete pasirodė informacija, jog per jas gali sparčiai plisti spamas.

Facebook Groups Don’t Have A Privacy Problem, But Someone Needs To Can The Spam

Conspiracies, Privacy, Spam And NAMBLA: Facebook Groups Are Fun!

Atnaujinta 2010.10.12


Pasirodė pirminė Groups API informacija.

Nepraėjus nei savaitei, Facebook'as reaguoja į vartotojų nuomones ir tobulina grupių išvaizdą.