Ką daryti, jei užblokavo jūsų Facebook profilį arba kažkas bando apsimesti jumis?

Sveiki visi, beskaitantys Komunikacija Facebook‘e naujienas. Pribrendo reikalas parašyti viešą atsakymą, kuris, tikimės, sumažins el. pašto laiškų ir įprastų skambučių kiekį, kai Lietuvos Facebook vartotojai, ieško atsakymo, kodėl užblokavo jo privatų profilį arba kažkas susikūrė anketą su jo nuotraukomis ir pavarde, o Facebook‘as nereaguoja ir neištrina netikrų profilių, o paskambinę randa mus. Net ir sekmadieniais, 8 ryto. Būtent apie tai – šiame įraše.

FACEBOOK užblokavo / panaikino jūsų profilį


Norisi pradėti nuo istorijos apie vieną moterį, kuri, anot oficialios Facebook informacijos, prarado savo profilį dėl to, kad naudojo Facebook privataus vartotojo paskyrą pažeisdama platformos taisykles. Tapusi Facebook vartotoja, per kelis mėnesius ji susirinko daugiau nei 4000 draugų. Ji prisipažįsta, kad visų žmonių nepažinojo realybėje, tačiau savo profilį naudojo vėžio prevencijos propagavimui. Jos profilis trumpam buvo atblokuotas, tačiau vėliau vėl dingo. Kai ji atvyko į Facebook ofisą ir pasakė, iš kaip toli atvyko, jai atsainiai buvo atsakyta, kad žmonės čia iš dar toliau atvažiuoja...Straipsnio pabaigoje žurnalistė paklausė: o kodėl jums nesusikūrus naujos anketos?  Ji atsakė, kad negali, nes Facebook‘as pagal taisykles draudžia be jo leidimo išsiimti naują paskyrą be papildomo leidimo, o jo neduoda, nes moteris pažeidė platformos taisykles.
EN teksto versija, atsiųsta Facebook.com

Your account was disabled because your behavior on the site was identified as harassing or threatening to other people on Facebook. Prohibited behavior includes, but is not limited to:

• Sending friend requests to people you don’t know
• Regularly contacting strangers through unsolicited Inbox messages
• Soliciting others for dating or business purposes

After reviewing your situation, we have determined that your behavior violated Facebook’s Statement of Rights and Responsibilities. You will no longer be able to use Facebook. This decision is final and cannot be appealed.

Ir vis dėl to. Jei manote, kad esate teisus ir norite apeliuoti dėl išjungto profilio, pasinaudokite šia forma - My Personal Profile was Disabled.

Kažkas įkūrė profilį, kuris bando apsimesti jumis


Yra tik vienas būdas pranešti apie netikrą profilį. Prisijungęs su savo tikru profiliu, eikite į netikro profilio puslapį ir spauskite „Report/block this person“ ir suveskite informaciją.
Angliška versija iš oficialaus FACEBOOK HELP

If someone has created an account to impersonate or imitate you, please go to the impostor profile and click "Report/block this person" at the bottom of the left column. Check the "Report this Person" box, choose "Fake Profile" as the reason, and add "Impersonating me or someone else" as the report type. Be sure to add a valid web address (URL) leading to the real profile so that we can review the information.


Užrakinant šią norisi paminėti, kad per praėjusius metus sulaukėm arti šimto klausimų ir prašymų šiomis temomis. Pastebėjome, jog  aprašomos ir telefonu pasakojamos problemos kyla dėl Facebook platformos taisyklių pažeidimų, o kovoti su privačia kompanija paprastas vartotojas turi nedaug variantų, nebent tikėtis, kad į jo prašymus bus atsižvelgta.

Pabaigoje, vienos Lietuvos Facebook vartotojos, kurios skambučio susilaukėm praėjusią savaitę paskutinė išsakyta pokalbio mintis: „kaip suprantu, tai yra labai blogai. Su mūsų duomenimis bet kas gali be jokių sankcijų naudotis, susikurti profilį su svetimom nuotraukom ir platinti šmeižikišką info, o pranešant apie tokius dalykus esamom priemonėm Facebook‘as nereaguoja“.

Ir paskutinis palinkėjimas:  Facebook‘o profilis – tik jūsų gyvenimo atspindys. Neturėkite priešų gyvenime – neturėsit ir Facebook‘e; nieks neplatins šmeižikiškos informacijos apie jus, neskelbs žinučių apsimetęs jumis ir pan. Neplatinkit ir reklamos neleistinais būdais, taip būsite tikri, kad nieks jūsų neužblokuos.

Sėkmės!