Pristatyta FACEBOOK PLACES paslauga

Sveiki draugai. Praėjusį kartą tiek daug naujovių iš Facebook‘o išgirdom tik per f8 developerių konferenciją, o štai vakar, visus, rašančius social media temomis, Facebook‘as pakvietė į savo būstinę, kad pristatytų naująją ilgai vartotojų lauktą paslaugą PLACES. Šiame įraše bendrais bruožais pabandysime ją ir apžvelgti.

Apie


FACEBOOK PLACES – ilgai vartotojų laukta paslauga, kuri veikia lokacijos principu. Facebook‘o integravimasis su location-based servisais gali ženklai paspartinti šių virtualių įrankių naudojimą, nes FACEBOOK auditorija šiuo metu – 500 mln, o labiausiai paplitęs lokacijos tinklas “Foursquare” turi apie 2 mln. vartotojų. Kol kas daug informacijos apie lokacijos paslaugos palaikymą nėra, tačiau skelbiama, kad API dokumentacija, leisianti atlikti bandymus ir naujas integracijas, turi turi pasirodyti šiandien po pietų (JAV laiku).

Kol kas FACEBOOK PLACES paslauga bandomuoju režimu palaikoma JAV ir nėra pranešama jokios datos, kada paslaugos geografija bus išplėsta.

Šiuo metu FACEBOOK PLACES prieinama per iPhone aplikaciją arba per lietimui jautriems įrenginiams skirtą versiją TOUCH, kurie palaiko lokacijos servisą ir HTML5 protokolą. Artimiausiu metu turėtų pasirodyti ir pritaikymai, skirti kitų išmaniųjų telefonų modeliams, tačiau kada, kol kas neskelbiama.

Visas FACEBOOK PLACES pristatymas


Watch live streaming video from facebookinnovations at livestream.com

Privatumas


Markas Zuckerbergas, pristatydamas naująją paslaugą sakė, kad ji nėra apie tai, kad nuo šiol visi FACEBOOK vartotojai žinos viską, apie visus vartotojus, kurie kur nors pasižymėjo, ir iš karto papildė, kad paslauga skirta dalintis lokacijos informacija su draugais.

Nepakeitus privatumo nustatymų, pagal nutylėjimą PLACES naujienų sraute publikuos naujausius „check in“, taip pat jūsų draugai be jūsų leidimo galės užtaginti ir jus, todėl jei nenorite, kad taip būtų, siūlome užsukti į puslapį „Customize settings“.

Jei norite pasikeisti nustatymus, eikite į savo profilio „Privacy settings“ ir peržiūrėkite nustatymus skiltyje „Places I check in“.

Dėl privatumo temos PLACES funkcija gali būti prieštaringai sutinkama privatumo ir saugumo ekspertų, tad galbūt šioj srity dar kas nors keisis.

Tad laukiam, kol šis dalykas atkeliaus iki Europos ir tada jau eisim bandyti.

Ir pabaigai, keli video reportažai apie naująją PLACES paslaugą.

AP kalba apie privatumą ir klausia vartotojų nuomonės, ką jie mano apie šią naująją paslaugą:O čia FACEBOOK produkto vadovas apie PLACES privatumą:Dalinai parengta pagal:

A Field Guide to Using Facebook Places
Live On Location At Facebook’s Location Announcement

The Paranoid Can Relax, Facebook Dials Up Privacy With Places
Initial Facebook Places APIs Going Live for Platform Developers Thursday Afternoon
Who, What, When, and Now...Where