FACEBOOK naujienos ir patarimai #51

Sveiki bičiuliai, štai ir vėl susitinkam antradienį, kad susipažintume su informacija, kuri praskriejo pro nenumaldomai bėgančią savaitę, tad gero domėjimosi ir geros likusios vasaros!

Savaitės įvykis


Internete pasirodžius informacijai apie neva paviešintus duomenis apie 100 mln. Facebook vartotojų, tradicinė spauda parodė, jog bet kurią sekundę yra pasiruošusi įkasti Facebook‘ui. Ir visai nesvarbu, pelnytai ar ne... Reikėtų paminėti, kad prie dezinformatorių prisidėjo LT naujienų portalai ir LT tinklaraštininkai:)
Apie tai  mes Facebook kanale rašėme:

Komunikacija Facebook‘e mano, kad ne tik užsienio, bet ir Lietuvos žiniasklaida pučia per didelį skandalą dėl "ala" paviešintų Facebook vartotojų duomenų. Yra pergyvenama dėl to, kad paviešinti 100mln vartotojų vardai ir url, tačiau nieks nesijaudina, kad pusė FB'o vartotojų apskritai saugumo nustatymų nėra čiupinėję:) O po paskutinių privatumo nustatymų pakeitimų nutiko taip, kad visi profiliai tapo atviri, tad mielieji, labiau rūpinkitės tuo, kokią asmeninę informaciją rodot ne draugams ir ką į juos priimat, o ne globaliom problemom, kuriomis tiesiog norima atkreipti dėmesį į tai, kad Facebook'as ir privatumas - du nesuderinami dalykai:)

Kanalo draugai taip pat buvo išmintingi šiuo klausimu ir rašė:


Mindaugas R:  nors vienas protingas postas šia tema.


Rytis B: manau, kad ateity laukia begale neitiketinu istoriju, nutikimu, sekmiu, nesekmiu, skandalu ir tt susijusiu su fb, zinot, valstybeje su 500mln zmoniu daug dalyku vyksta


Dainius T: Įkvėptas "patinkinau" privatumo nustatymus dar sykį. Grįšiu namo - reiks ir žmoną pakrapštinėt :)


Povilas G: Hmm.. o jeigu duomenys apie mane yra vieši mano noru, tai man jau dabar jaudintis, kad jie yra šitame torrente? xD Gi jie vieši buvo ir ankšičau ir dabar :) Šitas įvykis tik parodys žmonėm kurie nenori viešumo, kad yra privatumo nustatymai ...:)

Nuoroda į įrašą Facebook‘e

3S arba Spamas, Scamas, Saugumas


SCAM’as Facebook’e klaidina vartotojus toliau, tad vartotojai, būkite atidūs ir nespaudinėkite jums nežinomų nuorodų. Tiesa, pasirodžius informacijai internetiniuose šaltiniuose, rašančiuose apie Facebook‘ą, tokie puslapiai pašalinami, bet kiekvieną dieną atsiranda naujų panašių.

Apie tai rašo ir antivirusinių programų kūrėjai.

Džiugu, jo Facebook‘as nors ir lėtais tempais bet vis dėl to, išjungia spaminančias aplikacijas. Viena tokia – quizai ir jų darymo aplikacija „Create your Quiz“ ir visos kitos Pencake aplikacijos.

Taip pat Facebook‘e „siaučia“ netikri (FAKE) profiliai, tad bet kuo nepasitikėkite.

Tačiau ne viskas taip blogai.. Naujasis Facebook puslapis vartotojams operatyviai praneš apie saugumo problemas realiu laiku, taip pat pristato vartotojų saugos centrą.

Taip pat stiprinamas sistemos saugumas dėl nesankcionuotų vartotojų prisijungimų.


FACEBOOK naujovės
Facebook‘as testuoja profilio ištrynimo atnaujintą opciją, kuri leis paprasčiau ištrinti vartotoją ir visus jo duomenis.

Žvilgsnis į naująją QUESTIONS Facebook aplikaciją. Internete kalbama, jog tik pasirodžius pirmajai klausimų versijai, pasirodė, jog aplikacija pilna klaidų, tad dabar ji laikinai sustabdyta.

Kairės pusės BOX’ai jau dingo iš privačių profilių, ateina laikas ir puslapiams. ALLFACEBOOK skaitytojai sako, jog šiuo metu BOX funkcija jau neveikia su naujais puslapiais, o seni dar veikia po senovei. Tiesa, šios informacijos naujienų portalas patvirtinti negali, tad lauksim daugiau žinių.


Įdomesnės integracijos


Washington Post taip pat integravosi Facebook’ą. Kaip, skaitykite čia. Beje, teko girdėti, kad lietuviški naujienų portalai taip pat ruošiasi stiprinti savo pozicijas socialiniuose tinkluose, tad artimoj ateity pamatysim, kaip socialines funkcijas įsisavina tradicinė spauda internete.

Windows Messenger integravosi Facebook’ą.

iPad įrenginio Facebook aplikacija minima geruoju.

MAZDA taip pat pasitelkia Facebook‘ą ir vartotojams siūlo žaidimą, kurio metu reklamuojamas naujasis MAZDA 2 modelis.

Ford EXPLORER pirmiausiai Facebook fanams rodo naujausią informaciją, kaip atrodys 2011-ųjų laidos atnaujintas modelis.

Pažintys taip pat bando rasti savo vietą Facebook‘o apss‘ų pasaulyje. Tiesa, kalbama, kad nelabai vartotojau nori savo Facebook‘e rodyt, su kuo pažindinasi per pažinčių portalus. Tikriausiai dėl to, kad Facebook‘as vienu ar kitu atveju – privati erdvė.

Amazon.com pagaliau įsidiegė Facebook‘o funkcijas.

Australai šokolado gamintojai paleido įdomią projekto integraciją su muzikiniu žaidimu.

Tuo tarpu lietuviai sukūrė ganėtinai įdomią šokolado MANIJA aplikaciją.

Anti integracija - JEEP išeikovojo LIKE puslapio fanų nuotraukų limitą, kuris šiuo metu yra 20000 ir siunčia vartotojus į Flickr.


Patarimai


Kaip populiarinti tinklaraščius (blogus) pasitelkiant Facebook‘ą ir trečiųjų šalių aplikacijas.

10 puslapių, kuriuos turėtų sekti kiekvienas žurnalistas.

JAV vyriausybinės organizacijos toliau kuriasi Facebook‘e, tai galėtų būti puikus pavyzdys Lietuvos institucijoms.

Facebook’as pristato puslapį, kuris demonstruos labiausiai pavykusias media kampanijas.

Iš Nigerijos prezidento galėtų pasimokyti kiti aukščiausi pareigūnai, kaip teisingai naudoti Facebook‘ą.

Jei jūsų šefas vis dar dvejoja, kad social media ne jums, parodykite jam šią naujausią kompanijos NIELSEN statistiką, kurioje sužinosite, ką JAV vartotojai mėgsta veikti ONLINE. Europos rezultatai turėtų skirtis nežymiai:)

Geolokacija


Mūsų draugas Tomas, kuris domisi išmaniųjų telefonų technologijomis ir pritaikymu sakė, kad tai geras informacinis resursas, norinties susipažinti, kaip veikia lokacijos programinė įranga.

Ir karšta naujiena iš Lietuvoje populiarėjančio Foursqure daržo: nuo šiol nustatymuose galima pažymėti "hometown", tad ateityje miesto pramogas bus galima rasti dar paprasčiau.

Didžiausias FACEBOOK priešininkas Lietuvoje


Artūras Račas jau keletą kartų tai viename, tai kitame straipsnyje užsimena, kad Facebook'as ne jam, o žurnalistai jį vis bando įtikinti, o gal, vis dėl to?:) Visada palaikome žmones, kurie išsiverčia ir be socialinių tinklų, tačiau kartų kaita - nesustabdoma, o su ja kartu ateina ir nauji vėjai. Kulturopolis.lt publikuoja žurnalisto Ramūno Čičelio interviu "Artūras Račas: Facebook'as – susibėgimas vyno bare?"
Kitos įdomesnės naujienos


Markas Zuckerbergas sako, kad privatumas žaloja Facebook ekosistemą.

Kaip Facebook LIKE mygtukas atrodo aplink pasaulį? Džiugu, kad šiame sąraše yra ir lietuviškas variantas.

Mokslininkai ištyrę 300 mln. TWITTER žinučių sudarė JAV vartotojų paros video diagramą, apie ją plačiau skaitykite ir žiūrėkite čia.

Tad iki kitų susitikimų ir atminkite, jei jūsų prekiniam ženklui reikės pagalbos Facebook'e ar kituose socialiniuose tinkluose, mūsų kontaktus rasite čia!