FACEBOOK naujienos ir patarimai #50

Sveiki bičiuliai. Tikrai džiugu, jog įvyko toks malonus sutapimas: 50-ųjų savaitinių naujienų įrašų ciklas sutapo su Facebook'o praėjusią savaitę pasiekta 500 milijonų vartotojų riba. Tebūnie tai graži simbolika, o dabar skubėkim prie tradicinės informacijos:)

500 milijonų


Išskirtinis FACEBOOK įkūrėjo interviu ABC televizijai 500 milijoninio vartotojo proga.Galite tiek skaityti, tiek žiūrėti 6 minučių vaizdo reportažą.

Šia didžia proga Facebook‘as kartu su kompanija INVOLVER sukūrė aplikaciją, kuri leidžia pasidalinti savo įdomia istorija, kuo jums padėjo Facebook‘as (plačiau apie tai).

Naujos FACEBOOK funkcijos


Atnaujintas reklamos modulis, kuris nuo šiol turi funkciją, leidžiančią reklamines kampanijas rengti kartu su kolegomis, pagalbininkais ir pan. Galbūt tai padės šiek tiek sumažinti naujų fiktyvių vartotojų kūrimą, kai jie kuriami tik reklaminių kampanijų konfiguravimui.
Žydrūnas S:  Patiko tai, kad keli žmonės gali administruoti vieną reklamos bloką (šito reikėjo).

(nuoroda į įrašą FB‘o kanale)

Facebook‘as pristato atnaujintą saugumo centrą, kuriame galite rasti daug naudingos informacijos, kaip apsisaugoti Facebook‘e. Šia nuoroda turėtų pasinaudoti ir mūsų skaitytojai, kurie susiduria su problemomis, susijusiomis saugumo tema.

Kadangi žmonės itin mėgsta nuotraukas, Facebook‘as tobulina šį modulį. Kol kas pranešama, jog atsiranda automatinė veido paieška nuotraukoje, o daugiau naujienų – artimiausiu metu.

Naujienų sraute jau matomi šiokie tokie pakeitimai. Šiuo metu tai liečia nuorodas, kuriomis dalinasi vartotojai. Tarkim, jei jūs ir jūsų trys draugai per tam tikrą laiko tarpą ištransliuos analogiškas nuorodas, arba SHARE funkciją, naujienų sraute tai matysis kaip viena žinutė (plačiau).

Praplėstas LIKE mygtuko funkcionalumas komentavimo funkcija. Anksčiau ji veikė tik  su XFBML tagu, o šiuo metu galima naudoti ir vartotojams įprastą IFRAME kodą.

Facebook‘as valo jūsų DASHBOARD‘ą, iš jo paslėpdamas daugiau nei 30 dienų neaktyvias programas.

Facebook‘as testuoja naujienų srauto pakeitimus. Kalbama, jog neliks MOST RECENT srauto. Internete knibžda daug neigiamų vartotojų komentarų apie tai, tad galbūt FB‘as atsižvelgs į jų nuomonę ir kažką ALFA versijoje patobulins.

Naujos įdomesnės trečiųjų šalių integracijos


Įdomi DISCOVERY kanalo projekto „The Colony“ integracija su Facebook‘u.

Linked In konkurentas su Facebook integracija (BranchOut).

MTV pristato Facebook žaidimą ir iPhone aplikaciją, skirtą pristatyti antrąjį "Jersey Shore" sezoną.


Kitos naujienos


SPAM‘as – nesibaigianti problema, o didėjant vartotojų skaičiui jis tik intensyvės. O čia apie SPY LIKE mygtukus, kurių kenkėjiškų versijų Facebook‘as nespėja blokuoti.

Kur dingo NIKE puslapis su 2 mln. vartotojų? Kolegos Facebakers.com svarsto, kodėl taip galėjo atsitikti. Jei prisiminsim praėjusios savaitės įvykius, norime paminėti, jog dingo mūsų klientų SPARTAKIADA puslapis, tad teko kurti naują. Gal su NIKE irgi panašiai nutiko?

Facebook’as publikuoja interviu su Chris Vein iš San Francisco apie tai, kaip artimoje ateityje socialinės medijos tinklai galėtų pakeisti įprastas interneto svetaines ir gyventojų bei institucijų bendravimą.

Kodėl artimiausiu metu Facebook‘as nediegs Dislike mygtuko?

Facebook‘as pradeda šviesti viešųjų ryšių profesionalus, kaip veikia gerai sustrateguotos kampanijos ir LIVE renginių interaktyvūs transliavimai, kitais žodžiais tariant, nori pasidalinti gerosiomis praktikomis, kaip Facebook‘ą galima pritaikyti viešųjų ryšių ir rinkodarinėms kampanijoms (video iš renginio).

Twitter


Tik šiandien pranešta, jog TWITTER'is naujienų sraute pradės rodyti foto ir video. Plačiau aprašo MASHABLE.

Foursquare


GIGAOM aprašo, link kur suka šis greitai populiarėjantis lokacijos socialinis tinklas.

Taip pat kartu su IŠMANIJA blogu džiaugiamės pirmuoju specialiu pasiūlymu Foursquare vartotojams Lietuvoje.

Filmų kovos


FACEBOOK‘as atskleidžia savo požiūrį į kompanijos SONY PICTURES kuriamą filmą „The Social network“ ir praneša, jog pagal apie Facebook‘ą sukurtą knygą bus kuriamas oficialus filmas, kuris vadinsis „Fiction“. Markas Zuckerbergas pirmąjį filmą vadina fiktyviu, siekiančiu sukelti žmonių baimę socialiniais tinklais.
Marius L:  Bet tai net per filmus promotinasi :x tokia reklama juk gerai kainuoja.

Vaclovas V:  ir kam įdomus būtų filmas apie gerąją FB pusę? visi nori blogio, konspiracijų ir kito š. įsivaizduokit - filmas apie pašto dėžutes. Jie gali pagrobti jūsų asmeninius duomenis, skaityti JŪSŲ laiškus, primėtyti ten š gabalų, o JŪS ten kišite rankas... visa tai juokinga.

(nuoroda į įrašą FB‘o kanale)


Lietuviški šaltiniai


Labai džiaugiamės, jog vis dažniau lietuviškuose šaltiniuose galime rasti tikrai įdomios informacijos apie Facebook tinklą, o įdomiausiomis nuorodomis dalinamės su jumis.

Agnė Šerpytytė visiems pradedantiesiems sako:  prieš įsibėgėdami su "Facebook", prisiminkime jo pagrindus.

DELFI rašo, jog lietuviai socialiniuose tinkluose labiau linkę jungtis prie neigiamą atspalvį turinčių kanalų ir grupių.

Ir pabaigai, Kulturopolis.lt žvilgsnis į Facebooką literatūriškai:
„Feisbukas“ grasina sunaikinti žmogaus privatumą, bet leidžia didžiulį duomenų srautą sukrauti į tokią sisteminę bazę, kurioje kiekvienam sudaryta galimybė komunikuoti ir naudotis įvairiausiomis interaktyviomis priemonėmis. Nei viena neigiamai nusiteikusi ekspertų komisija negalėtų sustabdyti šio viešojo reiškinio, nes jis tapo toks pats reikalingas, kaip ir viešasis transportas didmiesčio gatvėse (daugiau).