FACEBOOK pirmadienis Europoje arba apie "Facebook Developer Garage London"

Kaip sako Facebook įkūrėjas Mark Zuckerberg, interneto personalizavimas „atgena“ naują bangą Facebook programuotojams ir informacijos transliavimo kompanijoms, kai kiekvieno vartotojo matoma informacija individualizuojama specialiai jam. Beje, ne per seniausiai Facebook‘as paskelbė savo planus stipriai žengti į Europą.

Spotify
Renginio metu buvo paminėtas Spotify pavyzdys, kai šis portalas, sudarantis vartotojams galimybę pasiklausyti mėgstamos muzikos įdiegė Graph API. Šios internetinės programinės įrangos pavyzdys tiesiog iliustruoja, jog „produktai kuriami aplink žmones“.


(nuoroda video nematantiems)

Facebook atstovai teigia, jog po kelių metų, kai didelė interneto dalis bus personalizuota, jie atsigęš atgal ir pažiūrės, kas pasiteisino, kas ne ir iš to bus daromos išvados, kur buvo padarytos klaidos.

GRAPH API
Mark Zuckerberg taip pat pažymėjo, jog šiuo metu milijonas „developerių“ šiuo metu naudojasi išoriniais Facebook praplėtimais, kurie įgalina naudoti Facebook funkcijas išoriniuose puslapiuose, ir taip pat kad šiuo metu dirbama ties klausimu, kaip Facebook platformą dar labiau priartinti prie „developerių“, kuriančius išorines Facebook aplikacijas.

Christian Hernandez, kuris atsakingas už tarptautinius verslo programinius integravimus, sakė, jog šiuo metu apie 350 000 puslapių naudoja Facebook išorinius plėtinius, o tai kai kuriais atvejais leidžia padidinti lankomumą iki 5 kartų.

Christian taip pat sakė, kad bus laimingas matydamas, kai kiekvienas www puslapis Europoje bus įsidiegęs Facebook išorinius plėtinius, pvz. LIKE mygtuką.

Tiesa, salėje atsirado ir GRAPH API priešininkų, kurie pateikė konkrečius pavyzdžius, kai šiomis naujomis funkcijomis pasinaudoję hakeriai perimdavo puslapių autorystę, tačiau Facebook atstovai patikino, kad visi atvejai yra akylai stebimi, o klaidos taisomos. Juk visada atsiras tokių, kurie taisykles norės apeiti.

Taip pat salėje buvo paminėta, kad GRAPH API nors ir geras daiktas, tačiau labai skatina SPAM plitimą per vartotojų pranešimus.

Lokalizacija
Susirinkusiems žmonėms aktuali tema – vis vykstantys Facebook pokyčiai, nes skirtingai nei vartotojams, programų kūrėjams dažnai tenka perdaryti savo sistemas po tam tikrų pakeitimų. Lokalizacijos tema – viena iš tokių, tačiau Facebook‘as sako, kad šiuo metu jau kuriamas lokacijos aplikacijos dizainas ir kad artimiausiu metu šios naujos paslaugos palaikymas turėtų atsirasti. Kiek teko matyti konferencijoje, buvo užsiminta apie 3 mėn. terminą.

FACEBOOK CREDITS
Iš bendro pobūdžio kalbų ir ant galo klausimų sesijoje atsakyto Facebook įkūrėjo Mark Zuckerberg klausimo galima suprasti, kad artimiausius pusę metų Facebook‘as aktyviai dirbs CREDITS klausimu ir į jį siūlo orientuotis „developeriams“, tuo tarpu didžiausias nuogastavimas iš trečiųjų šalių varpinės yra tas, kad Facebook‘as pernelyg godus, norėdamas 30% nuo visų per FB CREDITS surinktų pinigų.

Europa
Nors Facebook Developer Garage Londone vyksta kiekvienais metais, tačiau iš FB‘o atstovų veiksmų vis labiau matosi, kad pereinama į darbą su Europa ir trečiosiomis šalimis, nes Amerikoje jau daugmaž viskas pasiekta. Tai rodo ir Marko Zuckerbergo susitikimai su Didžiosios Britanijos ministru, noras su Europos institucijomis išspręsti privatumo klausimus, dažnesni vizitai ir pan, tad viskas dar priešaky.

Transliacija internetu panaudojant USTREAM.TV
Ir pabaigai norisi duoti vieną konkretų patarimą ne tik Facebook renginių organizatoriams, bet ir visiems kitiems, kurie ateityje planuoja transliuoti savo renginius internetu. Mielieji, būkite tokie nuostabūs ir nedarykite trečiokų klaidų, kai transliacijai ir salės internetui naudojamas tas pats interneto srautas. Būtent dėl to iš 4 valandų konferencijos žiūrovai internetu matė tik 2. Ir kiek teko girdėti, tai pakankamai dažnas atvejis tiek Lietuvoje, tiek ir likusioje Europoje, kai vidury konferencijos sakoma „gerbiami susirinkusieji, jei įmanoma, išjunkite savo įrenginius, naudojančius internetą, nes mūsų žiūrovai užjūryje dėl to negali mūsų matyti.

Dalinai parengta pagal:

In London, Facebook Shares More Details on Location Service, Social Plugins and European Traffic

Facebook hack day: Zuckerberg talks up merits of personalisation

USTREAM.TV video transliacija